У Смілі розпочали масштабне будівництво бульвару Бобринського (фото)

23 вересня 2015, 22:02

1

У Смілі триває будівництво бульвару Бобринського. Необхідні роботи поділено на дві частини. В цьому році планується зробити частину бульвару від вул. Свердлова до ТЦ «Лев». Решту бульвару до магазину «Малятко» планується побудувати за рік-два.

Про це Сміляночці повідомив керівник міського управління ЖКГ Олег Беценко.

Проект спорудження розбитий на декілька етапів за видами робіт.

2

Перша зона бульвару має асфальтове покриттям, це відрізок від вул. Свердлова до магазину «Барви». Таке рішення прийнято аби частково розгрузити центр міста, зробити заїзд для жителів будинку та надати місце для автомобілів відвідувачів бульвару. Це рішення погоджено з обласним відділом архітектури.

3

Далі йтиме зона виконання бульвару з покриттям пішохідної плитки. Планується, що вона буде в одному рівні з колишніми тротуарами та проїжджою частиною. Таким чином з’явиться єдина пішохідна площа. На даному етапі виконуються роботи з закладання необхідної основи, а саме: вивезенням старого ґрунту, що не підходе за своїми параметрами, підвезенням та укладанням піску, глини, та щебеню з укладкою їх вібраційним катком. Це необхідно аби потім не було просідань.

4Певна особливість бульвару буде пов’язана зі специфікою зливової каналізації. Відмітимо, що вона буде виконана в 2-х рівнях з різними нахилами. Перший нахил ітиме від ТЦ «Лев» до Свердлова з нахилом на Свердлова і з боку бульвару до центру, щоб вода добре відводилась. Інший нахил – аналогічно, але в іншому напрямку.

Третя зона бульвару почнеться на перехресті між ТЦ «Лев» та будинками по вул. Бобринського 3 та 4. Тут буде площа в якій заплановано декілька секторів за рахунок вимощення плитки великими квадратами різного кольору. Під березою біля ТЦ «Лев» вже залитий фундамент для розміщення погруддя графу Бобринському, а саме погруддя вже зроблено.

5

Також будуть встановлені торшери у 2 ряди. Комунікації до торшерів прокладатимуть під плиткою. Кабелі вкладатимуться в труби, тому у випадку пошкодження кабелю не доведеться зривати плитку. Біля них будуть встановлені фірмові лавочки з емблемою Сміли. За неофіційною інформацією гроші на встановлення лавочок дає один з підприємців міста.

Певні затримки, які виникли міська влада пояснює великою кількістю напрацьованих проектних рішень. Також довгий час не було повного проекту, який довелося «робити з колес».

Також важливим фактором стала складна геодезія, тому в деякій мірі проект доводилося переправляти і перероблювати, в тому числі і на місці по факту, а також проходити необхідні експертизи.

На даний час вже оформлені всі необхідні дозволи.

Вгору