У Смілі люди заборгували “Нафтогазу” 27 мільйонів

13 серпня 2022, 16:40

Фото: Суспільне. Черкаси

У Смілі на Черкащині жителі заборгували 27 мільйонів гривень за опалення: така сума накопичилася не за один рік. Водночас тамтешнє теплопостачальне підприємство має зобов’язання перед національною компанією "Нафтогаз України", інформує Суспільне.

Міські комунальники роблять усе можливе у межах підготовки до опалювального сезону. Тому, за словами міського голови Сміли Сергія Ананка, опалення мають ввімкнути вчасно і без перебоїв. Лишилися тільки зобов’язання перед компанією "Нафтогаз України".

"У нас дійсно є поточна заборгованість за постачання газу за березень і квітень у сумі 9,8 мільйона гривень. Але ми сподіваємося на різницю в тарифах. Минулого тижня була нарада в Мінрегіоні. Міністр сказав, що «Нафтогаз» підписуватиме договори і при наявній заборгованості на постачання газу. Тому думаю, що зриву опалювального сезону через це не буде", – розповів він.

Водночас 27 мільйонів гривень за послуги теплопостачання. заборгували комунальному підприємству містяни.

"Тому ми займаємося претензійною роботою, підприємству потрібно ці гроші збирати. Я розумію, що воєнний стан, у країні війна. Але за послуги теплопостачання потрібно сплачувати. Аби населення сплачувало заборгованість, це дало б поштовх заплатити всю нашу заборгованість за газ перед "Нафтогазом", - розповідає очільник Сміли.

Приготування до опалювального сезону в розпалі, каже очільник "Смілакомунтеплоенерго" Юрій Гурома. З його слів, комунальники відремонтували котли та встановили нові помпи. Лишилося ще трохи робіт.

"Ще деяке обладнання на повірці є, те, в якого вийшли терміни. Воно перебуває на повірці. Приблизно протягом двох тижнів вони будуть у нас і станом на початок опалювального сезону всі котельні будуть підготовлені до опалювального сезону. Як і тепломережі", – розповів він.

Дві міські котельні перевели на альтернативний вид палива. За відсутності газу топитимуть пелетами з дерев’яних відходів.

"Біля котла знаходиться бункер, у якому знаходиться запас палива на добу чи пів доби. Наразі монтуємо ємність, де буде знаходитися близько місячного запасу палива. Маємо і газовий котел, і твердопаливний", – зазначив пан Юрій.

Аби опалення в місті таки було, міський голова просить смілян розрахуватися по платіжках за опалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запасів вугілля є на два місяці: як Черкаська ТЕЦ готується до опалювального сезону

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору