Коригувальників і колаборантів суди не відпускатимуть під заставу

13 серпня 2022, 15:24

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності одноголосно підтримав законодавчу ініціативу, згідно з якою осіб, підозрюваних у співпраці з ворогом і коригуванні вогню, не будуть випускати під заставу. 

Про це повідомляє рух ЧЕСНО з посиланням на членів Комітету.

“Наша організація веде Реєстр держзрадників, тож ми слідкуємо за судовими справами, які стосуються держзради та співпраці з ворогом. За останні кілька тижнів всі громадяни могли спостерігати за судовими процесами, де підозрювані у коригуванні вогню і колабораціонізмі виходили під заставу. Тут є кілька загроз. Передусім, після виходу з-під варти ці особи можуть і далі коригувати вогонь і співпрацювати з ворогом. По-друге, у громадах можуть бути ті, хто вдасться до самосуду або самосуд для картинки зроблять ті, хто співпрацює з рашистами. Потім такі факти подаватимуться російськими пропагандистами, як свідчення низької правової культури українців. А це, своєю чергою, може вплинути на постачання зброї і фінансової допомоги Україні, яка просто зараз на полях бою відстоює принципи світової демократії. Ми вдячні комітету Верховної Ради за оперативну реакцію,” — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Нагадаємо, 3 серпня СБУ затримала Олександра Замирайла, який очолював фракцію ОПЗЖ до заборони цієї партії, та повідомили йому про підозру у державній зраді. Він не лише виправдовував російську агресію проти нашої держави, а й планував очолити окупаційну адміністрацію на Черкащині.

Коли ЗСУ почали активно звільняти захоплені території, Замирайло планував втекти до США, але не встиг. Також СБУ оприлюднила запис розмови депутата з дружиною, в якій він пив за перемогу армії рф та здоров'я путіна.

Замирайло працював помічником чинного народного депутата Василя Німченка. У 2020 році був обраний депутатом до Черкаської міської ради від партії ОПЗЖ. У день, коли Замирайло виходив із СІЗО, під стінами установи зібралися активісти, які вимагали не випускати його. Згодом Замирайло все ж покинув територію СІЗО, проте активісти облили його зеленкою та змусили вибачатися перед українськими воїнами. 9 серпня Замирайлу збільшили суму застави до 1 млн 1 тис грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

О.І. :

Головне, аби занадто не захопитися гаслом “Мета виправдовує засоби”, бо у Германії тридцятих років для тих, хто був проти нацизму, з найкращих міркувань, “заради їхньої ж безпеки” взагалі обладнували концентраційні табори. Тобто наші суди у справах в ПІДОЗРІ в зазначених злочинах мають бути трохи проворнішими, аби не позбавити волі невинних, бо лжесвідчення у повному обсязі у нас ще не викоренине.

Вгору