У Смілі люди з вадами зору хочуть оголосити голодування через відміну пільг на проїзд у місті

08 жовтня 2020, 18:02

фото тематичне

Голова смілянського міськрайонного Українського товариства сліпих Наталія Ромащенко скаржиться на те, що в час пандемії коронавірусу людям з вадами зору водії смілянських автобусів не дозволяють їздити містом. Про це інформує Сміла.ua.

За її словами незрячим людям, як це було раніше, треба діставатися до центру, у магазини, в аптеки та лікарні. Тож вони наполягають на тому, що їм треба продовжувати користуватися їхніми законними пільгами на проїзд. Але не всі водії маршруток розуміють це.

- На щастя, з перевізниками Плютою і Кредзинським – у нас немає проблем. Вони співчувають членам УТОС і возять без претензій. А от із водіями Смілянського АТП доходить аж до сутичок, - розповідає Наталія Ромащенко – У нас з ними давня війна. Одного разу, ще влітку, водій автобуса зачинив мене із онучкою у салоні і не випускав, бо я відмовлялась платити за проїзд та показувала посвідчення. Я мусила викликати поліцію, щоб звільнитися з салону автобуса. За процедурою, поліція була змушена звернутися до Укртрансбезпепеки, працівники якої відпрацьовували і перевіяли стан перевезення представників пільгових категорій у Смілі протягом трьох днів. Поки тривала перевірка – нас возили нормально. А як тільки перевіряючі поїхали – наші стосунки з водіями автобусів знову дуже загострились.

Наталія зазначає, що неодноразово зверталась за допомогою до міського голови та його заступників. Проте ситуація з пільговим перевезенням людей з інвалідністю у Смілі не вирішується.

- Зараз міський голова вже навіть не хоче зі мною говорити по телефону. У ветеранів і учасників АТО теж був подібний конфлікт з перевізниками. Але вони зібрались і сказали: якщо водії не возитимуть АТОвців – розмова буде короткою. А за нас, людей з інвалідністю нікому заступитись. Ми доведені до відчаю. Я збирають оголосити голодування, якщо влада не допоможе нам розв’язати цей конфлікт із смілянським АТП, - говорить пані Наталія.

Зараз члени смілянського УТОС готують звернення до міського голови та виконавчого комітету про виділення коштів для компенсації пільгового проїзду людей з вадами зору.

Учора відбулась зустріч з міським головою. Він не змінив свою позицію: якщо повертати пільги на проїзд – то для всіх, а не тільки для членів УТОС.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору