У Шполі вирішили долю реконструкції площі Героїв Майдану

04 жовтня 2017, 14:31

2 жовтня в Шполянській міській раді відбулись громадські слухання по обговоренню першочерговості та доцільності реконструювання центральної площі міста, на що із бюджету держави були виділені кошти в сумі понад 1 млн. грн. Шполяни вирішили звернутися із проханням до Кабінету Міністрів України змінити цільове призначення державної субвенції і спрямувати її на проведення реконструкції водопровідної мережі у Шполі, повідомляють у Шполянській міській раді.

Громадські слухання пройшли за участі міського голови Сергія Кравченка, заступників Віталія Плетіня та Сергія Зайця, працівників виконавчого комітету міської ради та райдержадміністрації, міських депутатів, представників ЗМІ, голів вуличних комітетів та звичайних шполян. Загалом по списку зареєструвались 78 осіб.

Перед голосуванням, згідно процедури проведення громадських слухань учасниками засідання було обрано голову, секретаря та лічильну комісію.

Головуючою присутні одноголосно обрали депутата міської ради об’єднаної територіальної громади Наталію Пресліцьку, секретаря – Наталію Лимар, у склад лічильної комісії ввійшли: Марія Тищенко, Юрій Дердуга, Микола Ховряк.

Питання реконструкції центральної площі міста останнім часом стало одним із обговорюваних у Шполі. Відомо, що у травні 2017 року держава виділила цільову субвенцію до районного бюджету у сумі понад 1 млн. грн.: «на реконструкцію колишнього постаменту Леніна та будівництво фонтанів на площі Героїв Майдану у Шполі».

Справа в тому, що для повної реалізації проекту із реконструкції площі Героїв Майдану не вистачає ще 9 млн. грн., адже, за попередніми розрахунками, вартість проекту, ініційованого головою Шполянської райдержадміністрації Володимиром Потапенком, складе майже 10 млн. грн. Потрібної ж суми наразі немає в бюджетах ні районної, ні міської рад.

Знаючи нагальність інших важливіших потреб для містян, приміром занедбана роками водопровідна мережа та нестача якісної питної води, міський голова Сергій Кравченко, перед тим як прийняти у міський бюджет державну субвенцію замислився, чи правильно буде саме на ці потреби спрямувати кошти простих українців, які платять податок.
Тож аби визначитись куди доцільніше використати гроші держави, міський голова вирішив спочатку про це запитати у самих шполян. Таке рішення міської влади підтримали також депутати міської ради на V сесії міської ради об’єднаної територіальної громади VIII скликання, яка відбулась 22 серпня.

Для детального вивчення думки громадян міста з приводу першочерговості та доцільності проведення робіт Шполянська міська рада оголосила громадське обговорення та провела опитування у формі анкет. На роздуми шполян винесли два питання, перше - про реконструкції постаменту колишнього пам’ятника Леніну на площі Героїв Майдану м. Шполи з облаштуванням фонтану, друге - ремонт водогону в районі цукрового заводу та проведення реконструкції водопровідної мережі Південно-Східного масиву.

Як повідомила на громадському слуханні секретар міської ради Тетяна Каландирець, протягом місяця в анкетному опитуванні взяли участь 2608 громадян міста.
- За попередніми підрахунками 2411 шполян висловили думку про те, що якщо це можливо, то краще надані державою кошти спрямувати саме на реконструкцію водопровідної мережі у місті, аніж будувати фонтан на центральній площі. Реконструкцію постаменту колишнього пам’ятника Леніну та облаштування фонтану підтримали лише 197 шполян з усіх опитаних, - зазначила Тетяна Валентинівна.

Перед тим, як шполяни прийняли виважене рішення і проголосували за реконструкцію міської водопровідної мережі на громадських слуханнях у залі засідань мерії пройшла справжня дискусія.

Люди говорили свої думки, на які кожен має право. Більшість висловлювалась за першочерговість вирішення гострої проблеми у Шполі - нестачі якісної питної води. Звучали також побажання, переважно від молодих громадян за те, щоб облаштувати в середмісті фонтан, адже це буде чудовим місцем для відпочинку та дозвілля дорослих і малечі.

Прикро, що в цьому випадку грає роль негативний людський фактор притаманний багатьом українцям: «Моя хата з краю, я нічого не знаю» - тобто про фонтан мріють ті шполяни, які не мешкають в мікрорайонах, де питна вода із криниці – це розкіш.

Директор Шполянської станції юних техніків Лілія Усик після детального вивчення постанови КМУ про виділення державних субвенцій іншим районам області, відмітила, що там кошти пішли на більш значимі соціальні потреби – школи, дитсадки, позашкілля, заклади охорони здоров’я.

- Чому ж у Шполі немає важливіших потреб аніж реконструкція площі Героїв Майдану? Звичайно такі перевтілення важливі, але чомусь районна влада не звернула увагу на першочерговість пріоритетів для людей, з якими вони проживають у спільному місті і майже щодня проходять пліч-о-пліч, - констатувала з обуренням пані Лілія.
Її думку заперечила жителька вулиці Чехова Марія Коваленко, яка висловила загальну зневіру до всієї влади.

- Проживаючи багато років на вулиці, де питна вода отруєна хімікатами із колишнього підприємства «Сільгоспхімія», ніхто жодного разу не поцікавився, як ми готуємо їжу, що ми даємо пити своїм дітям? Лише кожного разу чуємо передвиборчі обіцянки від кандидатів на керівні посади про те, що у першу чергу в Шполі візьмуться за вирішення нагальної проблеми з питною водою. Але віз і нині там! - зазначила Марія Костянтинівна.

Після довгих суперечок учасники громадських слухань все ж таки прийняли відповідне рішення і за переважною більшістю голосів, а саме 68 осіб, проголосували за зміну цільового призначення державної субвенції, і виділені кошти спрямувати на вирішення найболючішої проблеми рідного міста - відремонтувати водогін в районі цукрового заводу та провести реконструкцію водопровідної мережі Південно-Східного масиву.

Інші 9 осіб - підтримали реконструкцію площі Героїв Майдану та облаштування на ній фонтану, 1 – утримався.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору