У Шполі триває обговорення щодо кращого ескізного проекту пам’ятного знаку учасникам АТО

08 грудня 2017, 18:36

6 грудня в кабінеті міського голови Сергія Кравченка відбулось засідання з активістами районної організації учасників АТО, зокрема: голови спілки, Віктора Савчука, його заступника, Олега Слободяника та учасника бойових дій на Сході України, Сергія Коваля. Присутні зібрались, аби внести свої пропозиції до ескізного проекту майбутнього пам’ятного знаку учасникам АТО у Шполі.

Нагадаємо, що меморіал планують встановити по вулиці Лозуватській неподалік від центрального входу в міський парк дитячого дозвілля.

За цей рік очільник громади, Сергій Кравченко неодноразово ініціював круглі столи з представниками міської влади, громадянського суспільства та активом спілки воїнів АТО, аби визначитись із місцем встановлення та обрати кращий ескізний проект майбутнього меморіалу.

Зазначимо, що на початку вересня всім жителям Шполянської громади запропонували взяти участь у створенні ескізу пам’ятника місцевого значення учасникам АТО в східних областях України як меморіалізацію сучасних доленосних подій новітньої історії держави та зображення символу віри у краще майбутнє.

Відкритий конкурс триває понад три місяці. За цей час надійшли пропозиції від кількох авторів: місцевого художника, Ярослава Андрійченка, та учениці міської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Олександри Саванчук.

Конкурсна комісії з визначення кращого проекту пам’ятного знаку місцевого значення учасникам АТО вирішила заручитись підтримкою громадськості і подані ескізні проекти винести на громадське обговорення, яке триватиме два тижні. Відтак, кожен бажаючий житель громади має змогу ознайомитись із ескізами і внести свої корективи чи пропозиції до проекту.

Під час останнього засідання конкурсної комісії присутні віддали перевагу ескізному проекту учениці міської школи № 1, Олександри Саванчук.

Проте вчора за круглим столом, АТОвці запропонували взяти за основу ескіз місцевого художника Ярослава Андрійченка, а деякі елементи ескізної творчості Саші включити до основного проекту майбутнього меморіалу, тобто поєднати два ескізи в один.

Насамкінець, учасники зустрічі вирішили, що кінцевий результат пам’ятного знаку зможе відтворити художник Ярослав Андрійченко, з яким запланували зустрітись наступного тижня.

За повідомленням Шполянської міської ради.

Вгору