У Шполі будують виробництво, аналогів якого немає на Черкащині

18 вересня 2020, 13:20

На місці зруйнованого молокозаводу в Шполі будують нове виробництво, аналогів якого немає на Черкащині. Про це пише “Шполяночка +”.

Як з’ясували журналісти “Шполяночки+”, повернуться на завод і виробництво, і працівники, і робочі місця. Як виявилося, нові власники вирішили збудувати на покинутій території виробництво, аналогів якого в Україні можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Амбітне завдання запустити нове виробництво у колись покинутих цехах молокозаводу взяв на себе найбільший платник податків на Шполянщині – ГК «ЛНЗ» (LNZ Group).

Нинішній директор ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко каже, що був гордий тим, що свого часу очолював “молочне підприємство”. Анатолій Миколайович пригадує, що було боляче дивитися, як в руках вже його наступників колись потужне виробництво просто занепало.

– Через непорозуміння із власником заводу у питаннях розвитку підприємства, 2013-го року я звільнився з підприємства та влаштувався на роботу у Лебединський насіннєвий завод. Залишив молокозавод одним з найбільших виробників масла в Україні, тому гірко було бачити потім, як він занепадає. Після мого звільнення молокозавод ще майже чотири роки продовжував працювати. Допоки його нове керівництво не довело підприємство до банкрутства, – каже пан Анатолій.

Міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко розповідає, що тодішні власники молокозаводу не лише довели його до банкрутства, а ще й заборгували місту чималу суму коштів.

– Коли завод збанкрутував, то ще й лишився винним громаді за оренду землі понад декілька сотень тисяч гривень, – каже Сергій Володимирович. – Останні роки крім руїн там нічого не було – ні працевлаштованих людей, ні податків. І, звісно, як керівник громади, я радію, що цьогоріч там почали відновлювати виробництво – будують абсолютно новий завод. Звісно, вбачаю у цьому лише користь для громади. Хіба добре було, коли підприємство-банкрут стояло пусткою? Звісно, ні! Нове підприємство – це і податки, і додаткові надходження в бюджет громади від оренди землі. І , зрештою, але не в останню чергу – це і додаткові робочі місця та умови для зайнятості населення. 

Територію колишнього молокозаводу було придбано Групою компаній “ЛНЗ” з аукціону суто, як будівельний майданчик – без виробничих потужностей, яких на момент придбання на території вже і не було. 

– Наша компанія придбала лише будівлю і будівельний майданчик на території колишнього молокозаводу. Все обладнання, яке там колись знаходилось було продано і демонтовано ще попереднім власником, – каже Анатолій Ткаченко.

Нині колишньому заводу планують дати нове життя та побудувати сучасне європейське виробництво, аналогів якого немає у Черкаській області.

– На сьогодні на цій території вже розроблена проєктна документація стосовно будівництва там заводу з заморозки ягід, овочів та фруктів, загальною потужністю близько 6 тисяч тонн заморозки, – каже пан Ткаченко. – Зараз там наповну йде будівництво. Відповідно, частину будівельного матеріалу з Лебединського насіннєвого заводу ми наразі перевозимо туди для вирівнювання території. Це велика інвестиція для ГК «ЛНЗ» – на сьогодні вже тільки за металоконструкції для будівництва заплачено близько 18 млн гривень, отримано дозвіл на підготовчі роботи у ДАБК. До Нового року ми плануємо повністю побудувати усі приміщення, а з наступного – очікуємо на поставку необхідного обладнання з Німеччини. 

Анатолій Ткаченко зауважує, що після запуску виробництва планується створити близько 100 нових робочих місць (нині середня зарплата в ГК “ЛНЗ” становить 12,5 тисяч гривень, – ред.). Орієнтовно, це більше одного мільйона гривень додаткових коштів у бюджет Шполянської громади. 

Потрібно зауважити, що переробляти на новому заводі планують не лише власну продукцію. Тож, вочевидь, на додатковий заробіток можуть розраховувати і місцеві виробники та одноосібники, які за бажання зможуть здавати вирощену продукцію не “перекупам”, які щороку демпінгують ціни, а безпосередньо виробнику.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Сергій :

А Водяники?

Вгору