У селі на Лисянщині запрацював новий сучасний стоматологічний кабінет

29 серпня 2017, 21:20
До Дня Незалежності у с. Босівка, що на Лисянщині, запрацював новий сучасний стоматологічний кабінет. Новація стала можливою завдяки коштам гранту від одного з благодійних фондів, до яких додали гроші, зібрані громадою села. Нове сучасне стоматологічне крісло придбали за 63 тисячі гривень, пише "Черкаський край".

— Я пишаюся своєю громадою, — зізналася сільський голова Оксана Шваюк. — Окрім благодійних коштів, залучених у справу, значну суму — понад 20 тисяч гривень зібрали саме місцеві люди. Наше село невелике, і ми навіть не сподівалися, що спільними зусиллями зможемо назбирати такі кошти. Тобто ми ще раз пересвідчилися, що громада зацікавлена в якісному медичному забезпеченні. А без новітнього обладнання, починаючи з сучасного стоматологічного крісла, якісні послуги надавати було неможливо. Лікар-стоматолог у селі — це надзвичайно потрібно. Раніше сільчани їздили до стоматолога в районний центр, але ж це не дуже зручно, особливо нашим стареньким, яких у селі переважна більшість. Тому ми й наважилися на придбання стоматологічного крісла. Нам вдалося залучити до роботи в селі молодого спеціаліста-стоматолога з Черкас. Він працює у двох населених пунктах, у сусідньому селі йому надали житло. Саме за його порадою ми й придбали потрібне стоматологічне обладнання. Він працює недавно, але відгуки про нього тільки позитивні.

Лікар-спеціаліст, та ще й стоматолог у селі — явище рідкісне. Артем Боровик навчався в Києві, а родом із Черкас. Про те, що приїхав працювати до села, не жалкує.

— Не хотів працювати у приватній стоматологічний клініці за мізерний відсоток, — розповідає Артем Боровик. — У державній стоматології вакантних місць не було, запропонували місце в селах на Лисянщині. Відразу ж погодився, і чесно кажучи, ще жодного разу не пошкодував про це рішення. Я досить відкритий у спілкуванні, тому спільну мову з сільчанами знайшов швидко. До мене не бояться йти на прийом, навіть маленькі діти. З дітьми мені найлегше — намагаюся весь сеанс лікування провести в ігровій формі, діткам подобається. З дорослими важче, адже багато в кого в думках міцно засів стереотип — "стоматологія – це боляче". Люди роками не зверталися до фахівця, не лікували дрібні проблеми, які з часом стали серйозними. Тому інколи перед безпосередньо лікуванням доводиться проводити роз’яснювальну роботу, пояснювати причини та розповідати про наслідки недбалого ставлення до свого здоров’я. Взагалі у селі спостерігаю невтішну тенденцію — стан зубів у людей переважно далекий від ідеального, а до спеціаліста звертаються, коли вже геть "припекло". Стоматологія на селі дуже на часі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору