У річку під Черкасами 10 років стікають нечистоти

10 червня 2015, 17:53
Фото: oblradack.gov.ua

Фото: oblradack.gov.ua

 Черкаській області одна з приток Дніпра буквально захлинається в нечистотах. У річку Тясмин очисні споруди сусіднього райцентру скидають каналізаційні стоки, інформують Подробности.

"Ось, подивіться. Нечистоти! Ось, дивіться, що плаває! Раніше вона яка була дзеркальна, пісочок, діти купалися".

Тут вже не те, що купатися, навіть худобу напувати небезпечно, - скаржаться місцеві жителі. Розповідають: в смердюче болото Тясмин став перетворюватися ще на початку дев'яностих. А в останні роки навіть птахи перестали тут селитися.

Жителі прибережних сіл не перший рік намагаються врятувати річку. Пишуть у всілякі інстанції. У відповідь - одні відписки.

"Екологи пишуть. Дають відповідь, що в даний час вони не можуть провести, до кінця червня накладено мораторій", - пояснює землевпорядник села Ревківка Александ Матрос.

"Ось сюди подивіться, дно видно. Це там, де не випливає, там чисто на ту сторону. А де витікає - уже пішла каламутна вода".

Фото: oblradack.gov.ua

Фото: oblradack.gov.ua

Місцевий активіст Володимир Корецький пояснює: причина забруднень - повна відсутність очищення каналізації. Він вісім років працював технологом на районній очисної станції і знає технологію, як свої п'ять пальців.

"Вони не працюють, все йде безпосередньо, все йде напряму повз вторинні відстійники, повз зливові майданчики".

Але директор очисних споруд запевняє, що викидів його підприємство практично не допускає.

"- У вас на виході вода очищена чи ні?

- Так... очищена! Очищена гіпохлоритом натрію на виході!

- Купатися з нами поїдете туди?

- Я скупаюся тут. Але не там ", - говорить директор очисних споруд Володимир Висоцький.

Втім, потім все ж погоджується, що стоки в річку потрапляють майже без очистки. Підприємство вже не раз за це штрафували. Але грошей на ремонт споруд так і не виділили. А це - 5 мільйонів на реконструкцію очисних споруд і ще 10 на розчищення річки. У відповідь, районні чиновники тільки розводять руками.

"Ми виділили 100 тис. Тому що ті кошториси, які робили в 2011 році - застарілі, відповідно, ціни змінилися. Тому ми оновлюємо проект для того, щоб якимось чином увійти в державну програму", - пояснює голова Кам'янського районного ради Сергій Морозов.

Це вже друга проектна документація для держпрограми "Чистий Дніпро". Якщо і в цьому році її не пропустили, знову доведеться витратитися на нові папери. А Тясмин, тим часом, буде і далі захлинатися в нечистотах.

Поділитись

Коментарі

Вгору