У Пирогові відкрили реконструйований 100-річний вітряк родом із Херсонщини та “Музей їжі” (ФОТО)

19 травня 2024, 14:03

У Національному музеї народної архітектури та побуту в Пирогові відкрили відреставрований 100-річний вітряк, який привезли з Олександрівки на Херсонщині. Подію приурочили до Міжнародного дня музеїв.

Вітряк з Херсонщини на Київщину перевезли ще 1973 року. У наступні роки, після 1973-го, мала відбутися його реконструкція. Однак жодні роботи не проводилися. Відтак суттєво пошкодилися стіни з каменю-вапняку, покрівля, двері, а крила практично не збереглися.

У 2023 році за підтримки БФ “МХП-Громаді” розпочалася реконструкція цього вітряка, а 18 травня 2024 року він відкрив свої двері відвідувачам.

- Сьогодні ми відкриваємо дуже важливий для нас проєкт - вітряк, який був відреставрований за підтримки благодійного фонду "МХП-Громаді". Це символ українського хліборобства, який перевезли з Херсонщини. Силами фонду, Музею народної архітектури та побуту і за підтримки Міністерства культури ми здійснили реконструкцію цього вітряка, загалом на це витратили близько 30 млн грн. Росіяни хочуть, щоб ми нічого не пам'ятали про своє минули, ніби були з "відрізаним корінням". Але ми вижили через багато поколінь російсько-української війни, ми постійно відроджуємося. І цей вітряк є символом такого відродження. Тому підтримка культурних проєктів зараз має велике значення, - розповіла директорка благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай.

- На сьогодні пріоритетом для нас є підтримка війська, але працюючи в тому числі в черкаських, вінницьких, львівських, сумських громадах ми розуміємо, що тут живуть родичі тих, хто воює. І ми повинні щось робити й для них. Крім простої взаємодії з громадами, ми розуміємо, що потрібно треба робити знакові речі, які ідентифікують нас як українців. Такі вітряки раніше стояли по всій степовій та лісостеповій частині України, були, так би мовити, своєрідною "візитівкою". Для мене реконструкція цього вітряка із Херсонщини - символ взаємодії, довіри та віри, - додав заступник голови правління МХП, голова Наглядової ради фонду "МХП-Громаді" Юрій Мельник.

Водночас на Співочому полі відкрили "Музей їжі від родини брендів МХП". Це ініціатива, яка покликана більше розповісти українцям про культуру та історію їжі в Україні.

Також у Музеї просто неба для відвідувачів виступив гурт KOZAK SYSTEM, а переможці конкурсу бізнес-ідей "Роби своє" від БФ "МХП-Громаді" презентували свої вироби на ярмарку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору