У прокуратурі пояснили, чому спійманому на хабарі полковнику не оголосили підозру

06 лютого 2017, 23:46

Заступнику начальника УДСНС в Черкаській області, якого було затримано під час отримання хабара у 800 тис. грн, не повідомлено про підозру і не обрано запобіжний захід.

Про це повідомив військовий прокурор Черкаського гарнізону Володимир Уразовський, пише Інфоміст.

Прокурор розповів, що наразі його відомством здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками правопорушення передбаченого ч. 2 ст 368-2 ККУ (незаконне збагачення).

– З метою отримання доказів проводилися негласні слідчі розшукові дії. 2 лютого було проведено затримання заступника начальника управління за підозрою у вчиненні вказаного правопорушення. У подальшому основними доказами є протоколи проведення негласних слідчих дій. На цей час ці протоколи засекречені. Проводиться робота щодо їхнього розсекречення. Після цього вони будуть пред’явлені сторонам у провадженні, – каже прокурор.

За словами Уразовського, запобіжний захід не обирався, оскільки злочин – середньої тяжкості, і він не передбачає обмеження волі під час запобіжного заходу. Про підозру полковнику не повідомляли.

– Наразі збираються докази в провадженні. Щоб не порушувати права людини, щоб уникнути скарг, ми чекаємо на протоколи. Після цього – буде прийматися рішення. Після оцінки доказів справу або направляти до суду, або приймати рішення про закриття. Ми думаємо, що ми направимо до суду з обвинувальним актом, – говорить прокурор.

Також Уразовський пояснив, у чому “специфіка” злочину:

– Це не незаконне збагачення: набуття службовою особою у власність активів, законність яких не підтверджується. Тобто особа поза межами своїх повноважень набуває активи, але не використовує при цьому свої повноваження. Він не надавав обіцянок, надання переваг, пільг чи послуг.

Нагадаємо, згідно з інформацією СБУ, полковник ДСНС пропонував приватному підприємцю сприяння у вирішенні з правоохоронними структурами питання щодо безперешкодного перевезення сільськогосподарської продукції. Свої послуги він оцінив у 820 тисяч гривень.

Коментарі

KontoraB сказав:

Интересно – сколько прокуратуре хабарник отстегнул

Сашко сказав:

Не ту країну названо ГОНДУРАСОМ.
Це пі….ць.

Черкащанка сказав:

А что же с таким же уважением не относятся ко взяточникам чиновникам, судьям – за бизнес, за землю, за превышение своих полномочий? Почти миллион взятки, а они о правах человека вспомнили и “чтобы не было жалоб”! Не сомневаюсь, что дело закроют. Статус – великое дело. Полковник – это не какая-нибудь “шушера”, тут нужен особый подход, вежливый, уважительный…Просто жах.

Макс сказав:

Фу, аж гидко

Вгору