У пошуках щастя: черкащани активно виїжджають на роботу в Польщу

25 серпня 2015, 20:00

1e082d8319d87a6d89d9e016ba857cc2

У пошуках кращого життя черкащани все частіше виїжджають на роботу в інші країни, зокрема в Польщу. Адже бути трудовим мігрантом в Польщі набагато краще, ніж бідним безробітним в Україні.

Про те, як виїхати жити і працювати в іншу країну, що потрібно знати про "чужий" ринок праці, як не потрапити в халепу з вибором посередника і роботодавця, in.ck.ua поговорили з В'ячеславом Корпанем, керівником черкаської філії компанії з працевлаштування за кордоном.

Куди їхати?

Якщо раніше на пошуки нового місця роботи українців штовхали перспективи більшої зарплати, то тепер до цього фактора додалася військова ситуація в Україні. Тепер все більше людей вважають за краще пересидіти неспокійні часи на заробітках у країнах близького і далекого зарубіжжя.

За даними сервісу "OLX.ua", у 2014 році найбільш активно користувачі цікавилися роботою в Польщі. Друга за популярністю – Чехія, третя – Канада. Польща приваблює наших співвітчизників насамперед реальними перспективами отримання візи і недорогим контрактом. Якщо контракт (віза+працевлаштування) наприклад, в Іспанію чи Ізраїль обходиться в 1500 євро і 1500 доларів відповідно, то виїхати на роботу в Польщу можна всього за 250 доларів. За даними офіційної статистики, на сьогодні 36% всіх робочих зайнятого населення Польщі – це українці. З урахуванням тіньової галузі ця цифра, звичайно ж, ще вища.

Чим живе ринок праці Польщі?

В останні роки поляки масово виїжджають в інші країни Євросоюзу, тому польські роботодавці відчувають великий дефіцит кадрів – як різноробочих, так і профільних фахівців. Також цьому сприяє поступове зростання польської економіки.

Більшість українців їдуть у Польщу на позиції різноробочих, хоча фахівці стверджують, що в сусідній країні також дуже затребувані IT-, Java-фахівці, медики, особливо дантисти, агенти з продажу, працівники банківської галузі. Проблема полягає лише в тому, що для більшості цих вакансій потрібні освіта і знання мови.

Дуже великий попит на будівельників: ця галузь розвивається швидкими темпами. Потрібні як різноробочі, так і профільні фахівці, яких дуже високо цінують – зварювальники, електрики. Актуальні вакансії працівників на фабрики, заводи, комбінати. Для жінок найбільш популярні позиції – фасування, упаковка, робота на конвеєрі, швачка, кухар тощо. Для чоловіків – вантажник, водій... Багато вакансій в сфері сільського господарства. За офіційними даними, у Польщі близько 50% робітників у сільському господарстві – це українці, – пояснює В'ячеслав.

Скільки платять?

Якщо мова йде про роботу на невеликих фермах або різноманітну домашню роботу, так звану "роботу на пана", діапазон зарплат може суттєво варіюватися – $600-1000, все залежить від "щедрості" роботодавця.

У сфері фасування й упаковки платять здебільшого $650 в місяць, непрофільним фахівцям на будівництві – близько $850, профільні фахівці, наприклад, зварювальники або плиточники, можуть заробляти до $2000.

Більш високооплачувана робота у медиків – до $1500, і IT-фахівців зі знанням польської та англійської – близько $1400.

Чи реально виїхати з України?

Люди, які вирушають на заробітки, не мотивуються однією причиною. Як правило, це цілий комплекс факторів – і рівень життя, і зарплата, і відсутність роботи, і невпевненість у майбутньому. Тепер до цих причин додалася мобілізація...

Багатьох хвилює питання – а що якщо я військовозобов'язаний, чи я зможу виїхати? Якщо у людини на руках немає повістки, вона спокійно може їхати. Хлопець після закінчення університету може спокійно перетнути кордон! Але якщо у людини на руках є повістка, то у неї можуть виникнути проблеми з виїздом, – пояснює В'ячеслав.

Іншим фактором, через який можуть виникнути проблеми з отриманням візи і перетином кордону, є некоректні документи. Щоб уникнути цієї проблеми, варто двічі подумати, кому ви довіряєте оформлення документів. Не варто звертатися з такими проханнями до незареєстрованих фірм або випадкових знайомих. Компанія, яка здійснює таку діяльність, повинна володіти ліцензією Державного центру зайнятості. Також варто звертати увагу на те, наскільки довго кампанія працює на ринку.

На сьогодні оформлення візи займає до 2 місяців. У зв'язку з великою кількістю запитів на отримання віз, черга в консульстві та візовому центрі постійно зростає.

На що звертати увагу?

У пошуках щастя: черкащани активно виїжджають на роботу в Польщу
В'ячеслав Корпань, керівник черкаського філіалу компанії "Робота в Європі", радить дізнатися всі контакти роботодавця ще до виїзду. Сумлінна компанія обов'язково надасть можливість зателефонувати роботодавцю і безпосередньо в нього дізнатися всі подробиці – умови роботи, харчування і проживання, тривалість робочого дня, кількість вихідних і свят, оплату овертаймів тощо.

Враховуйте, що працювати ви будете в іншій країні, зі своїми правилами і трудовими законами. Досконало вивчити трудовий кодекс країни, куди ви вирушаєте працювати, не вийде. Тому не зайвою буде послуга юридичного супроводу, яка позбавить клієнтів будь-яких проблем юридичного характеру на весь термін перебування за кордоном.

Обов'язково уточніть точну адресу та схему проїзду до робочого місця, чи зустрічатиме вас роботодавець або представник фірми після приїзду в Польщу, подбайте про медичну страховку. Також потрібно чітко розуміти – Ви їдете працювати! І те, яким буде Ваше перебування за кордоном, скільки грошей вам вдасться заробити, залежить насамперед від якості Вашої роботи!

Вид на проживання у Європі — це реальна можливість зробити ваше життя комфортнішим, а бізнес стабільнішим! Отримати ВНП в Польші без зайвих клопот!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору