У пологовий будинок Черкас закуплять обладнання для допомоги вагітним і немовлятам

21 грудня 2016, 23:46

ee4fd4c39944a86281b4ea8326af489e

Нещодавно, під час візиту до міста «інспекторки» Ольги Фреймут і її перевірки пологового будинку, вона поцікавилася у міського голови, чому в місті склалася така ситуація із смертністю новонароджених дітей. На що Анатолій Бондаренко відповів, що у нього багато питань до головного лікаря та анонсував, що в планах — закупити туди нове обладнання, пише Вичерпно.

Це обладнання має рятувати та допомагати виходжувати новонароджених діток Черкас. Наразі вже зроблені перші кроки для його закупівлі.

- Ми вже подали заявку в Єдиний тендерний комітет на суму десь 5 мільйонів 800 тисяч гривень згідно того переліку, який нам надав пологовий будинок, - розповів директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник.

Обладнання буде придбано чимало, запевняє головний медик міста: монітори, наркозно-дихальна апаратура, спеціальні лампи для профілактики жовтухи новонароджених та багато іншого. Загалом кількість апаратури перевищуватиме 20 найменувань.

Новітнє обладнання допомагатиме не тільки виходжувати немовлят, але й моніторитиме стан вагітних, зауважує в.о. головного лікаря КЗ «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» ЧМР Світлана Кріт.

- Нами подані заявки на апаратуру, яка допомагатиме не тільки новонародженим, але і вагітним. Зокрема там є апарат КТГ (кардіотокографія  — фіксує маткові скорочення і серцебиття малюка, що ще не з’явився на світ, — ред.), який допомагатиме нам виявити у жінки певні проблеми і своєчасно їх попередити. Загалом можна така сказати, що це буде апаратура для допомоги вагітним і новонародженим, — розповіла Світлана Василівна.

Вся закуплена медична апаратура буде порівну поділена між обома базами Черкаського пологового будинку «Центр матері та дитини».

- Якщо ми купуємо два види обладнання, то ділимо порівну — і туди даємо, і туди. Тому ми стараємося купувати попарно. Тому що у нас, наприклад, два аналогічні неонатологічні відділення, в яких ми маємо абсолютно аналогічне обладнання. На другу базу це обладнання колись Фонд Пінчука поставив в межах проекту «Колиска надії», а паралельно ми купили аналогічне обладнання для першого пологового будинку. Тобто ми намагаємося дотримуватися паритетності, тому що виходжувати дітей потрібно і там, і там, — пояснив, яким чином буде розприділятися обладнаннями між двома базами пологового будинку Олег Михайлович.

А Світлана Кріт додала, що надане колись обладнання вже застаріло, тому нове вкрай необхідне, оскільки має покращити якість надання послуг.

Однак, на цьому потреби пологового будинку не закінчуються. Обидві бази дуже потребують капітального ремонту. І міський голова анонсував, що у 2017 році зрушення  в цьому питання мають таки відбутися.

Коментарі

Вгору