У Польщі пояснили, чому затримали Мазура і чи віддадуть його Росії

10 листопада 2019, 08:07

Учора ми повідомляли, що у Варшаві затримали випускника черкаського вишу, ветерана АТО, одного з лідерів УНА-УНСО, 46-річного ветерана АТО Ігоря Мазура ("Тополю").

Як зазначив екснардеп Ігор Мосійчук, Мазура затримали за запитом Російської Федерації і звинувачують у тероризмі.

На його захист піднялася значна частина суспільства, а під посольством Польщі у Києві провели акцію на підтримку ветерана.

Уже з'явилася і реакція польської сторони. Зокрема, віце-маршал польського Сейму Малґожата Ґошєвська зазначила, шо це було "виключно технічне питання" і запевнила, що "дорога до Росії не є відкритою".

"Я закликаю до спокою та розсудливості. Затримання на польському кордоні Ігоря Мазура є виключно технічним виконанням Республікою міжнародних угод та зобов'язань. Відважний громадянський активіст і ветеран війни на Донбасі, Грузії та Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був внесений російськими службами до реєстру затримань Інтерполу. Це – наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти. Ми не можемо піддатися на провокацію. Ми не можемо бути акторами російського сценарію. Польща зробила те, що мусила була зробити. Вона затримала особу, яка фігурує в реєстрі. Але – для з’ясування ситуації. Ми вже багато чого знаємо. І я запевняю вас, що дорога до Росії не є відкритою. Польська влада та суди ретельно розслідуватимуть цю справу, а я, зі свого боку, допомагаю і гарантую невинність Ігоря Мазура щодо російських звинувачень", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору