У ОДА розповіли, за які кошти в наступному році оздоровлюватимуть дітей

09 листопада 2019, 23:06

Якість цьогорічної кампанії з оздоровлення та відпочинку оцінили в області. Її підсумки підбили на розширеному засіданні, яке відбулося 7 листопада в облдержадміністрації.

За даними Держстатзвітності, на Черкащині проживають118,8 тис. дітей шкільного віку. Послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 80,7 тис., що становить 68% від загальної чисельності дітей шкільного віку. З них 48 тис. дітей соціально незахищених категорій.

На проведення оздоровчої кампанії з обласного та місцевих бюджетів використано 25,8 млн грн. Зокрема, з обласного бюджету спрямували 8,6 млн грн, з місцевих бюджетів – 16,8 млн грн. Втім деякі ОТГ, відзначив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Максим Зеленський, не передбачили у власному бюджеті кошти на оздоровлення, що призвело до зменшення кількості дітей, охоплених цими послугами.

– Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи обласної влади, тому перед нами стояла важлива мета – створити умови для якісного забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та подальшого формування їхньої життєвої компетентності, – зазначив Максим Зеленський. – Хочу нагадати, що наступного року показник охоплення дітей оздоровленням та відпочинком буде рахуватися лише за кошти, які будуть виділені районними, міськими бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад. Тому ми повинні максимально спрацювати, щоб цей показник у 2020 році був вище 2019.

Загалом, послуги оздоровлення та відпочинку влітку надавали 724 заклади області. В них були створені всі необхідні умови для безпечного, змістовного проведення дозвілля дітей.

Управління у справах сім᾿ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації здійснюється щорічне направлення дітей до державних центрів український дитячий центр «Молода гвардія» (УДЦ «Молода гвардія») та міжнародного дитячого центру «Артек» (МДЦ «Артек»). За звітний період, до МДЦ «Артек» направлено 269 дітей, до УДЦ «Молода гвардія» – 253 дітей.

– Прошу максимально проводити роз’яснювальну роботу серед батьків структурними підрозділами районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, об᾿єднаних територіальних громад, до компетенції яких належить питання організації оздоровлення та відпочинку дітей, щодо цільового використання всіх путівок протягом року та щодо недопущення передчасного залишення дітьми дитячих центрів, – підсумував Максим Зеленський.

За інформацією пресслужби облдержадміністрації

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору