У переддень виборів місцеві кандидати намагаються дорого продати себе черкаським виборцям

22 травня 2014, 15:02

Цієї неділі черкащани обиратимуть не лише Президента України, а й депутатів до Черкаської міської ради та мера міста. Судячи з того, до яких способів, хитрощів і методів удаються кандидати у міські депутати, стає зрозуміло, що робота обранця міської ради на громадських засадах не така вже й безкорислива. Одні присвоюють собі чужі заслуги, інші намагаються за лічені дні надолужити на своїх округах те, що не робили роками. Словом, коли йдеться про владу - усі методи годяться, пише Vechirka.net.

Політичні яйця у чужих кошиках

Поки люди мерзли на майданах, Сергій Одарич продумував стратегію захоплення влади у місті. І в цьому, слід зазначити, він – талант. Екс-мер Черкас розумів, що при таких конкурентах та конфронтації колишніх опозиціонерів він має шанси отримати чи не найвищу підтримку черкащан. Із власного досвіду Одарич пам'ятає, як працюється мерові, коли більшість у міськраді не його, так і до імпічменту недалеко. Тож формувати промерівську більшість у раді наступного скликання Сергій Одарич узявся заздалегідь, домовившись по кандидатах як у партійних списках, так і по мажоритарних округах із партіями "Удар" та "Солідарність".

У агітлистівках він показує 28 кандидатів, яких по мажоритарних округах підтримують вільні демократи від своєї політичної сили, партії "Солідарність" Петра Порошенка та партії "УДАР". Зокрема у майбутній більшості від партії "Солідарність" у міськраді можуть опинитися Петро Чернявський, Олександр Федорук, Максим Полішкевич, Назар Лавріненко та інші. Від партії "УДАР" у раду можуть потрапити Армен Акопян, Нарек Казарян, які були у групі "Вільні демократи" міськради цього скликання. Основу більшості, за задумом, мають сформувати вільні демократи. Серед кандидатів тут депутати цього скликання та деякі інші авторитетні люди міста: Руслан Зоря, Тетяна Скорик, Олег Ліходькін, Ірина Тітовська, Володимир Гриценко та інші.

Слід зазначити, що це далеко не всі прибічники екс-мера, усього він веде до міської ради чотирьох штиків. У списку "Солідарності" можна побачити Марину Волошенко, депутата міськради цього скликання від Вільних демократів. У списку "УДАРу" – Юрія Гончарова, який при Одаричеві був начальником служби утримання будинків, а потім і заступником мера.

Скільки пройде кандидатів, покажуть вибори. Однак зрозуміло, що Одарич матиме ядро, на основі якого формуватиме свою більшість, якщо, звичайно, стане мером. Коли ж не стане, то через своїх депутатів матиме значний уплив на роботу Черкаської міськради та виконкому.

Кожух навиворіт

Серед кандидатів у депутати Черкаської міськради наступного скликання чимало депутатів, що працюють у раді не одне скликання. Багато з них задля того, щоб отримати заповітний мандат, готові змінити переконання та навіть партійність.

У скрутній ситуації опинилися депутати від Партії регіонів, які і при новій владі не хочуть втрачати привілеї та можливості народних обранців. Однак вони не довго страждали, а вийшовши з партії, пішли на вибори як самовисуванці чи кандидати від інших політичних сил. Наприклад, Ігор Тищенко, що зайшов до міськради цього скликання як депутат від Партії регіонів, тепер знайшов своє місце серед афганців. Петро Кучер, Віктор Горкун, Денис Ананьєв, Володимир Гудзенко, Ігор Мельников, які діяли у міській раді як регіонали, сьогодні залишили свої біло-блакитні прапори та вирушили на мажоритарні округи як самовисуванці.

Голова міської парторганізації Партії регіонів Ігор Мельников, який залишився вірний партії та іде до міськради одним із перших по багатомандатному округу, пояснює: вони просто не встигли провести конференцію, на якій мали затвердити своїх кандидатів на мажоритарні округи. Сам же Мельников у своїй перемозі на виборах не сумнівається – хоч за списком, а хоч по округу все одно планує отримати свій мандат.

Прислужники народу 

Якби вибори проводилися до Черкаської міської ради хоча б раз у два роки, місто вирішило б коштом депутатів та кандидатів багато своїх проблем. Уже кілька тижнів один із кандидатів на шостому мажоритарному окрузі, що по вулиці 30 років Перемоги, ховає під горами піску дитячі пісочниці. Ініціатива його і похвальна, і корисна – наповнити піском дитячі майданчики, от тільки завзяття, із яким він узявся до роботи, викликає посмішку, бо під курганами піску діти не завжди знаходять саму пісочницю.

– А опонент у мене настирний на окрузі. Продовжує "ховати" пісочниці. Нова гра – знайди пісочницю. Якщо в тебе багато піску, ну засип ти його в порожні пісочниці, май розум! – коментує дії конкурента по округу у соціальній мережі кандидат від Партії вільних демократів Микола Бондаренко.

Чинний депутат та кандидат по одному із округів Митниці Сергій Ткаченко, який і раніше не був небайдужим до свого округу, сьогодні взявся за нього з потрійною силою. Викрадений люк на проїжджій частині, який комунальні служби міста можуть установлювати тижнями, кандидат обіцяє відновити за день.

– Установив першу секцію поручнів на аварійній ділянці по спуску Смілянському; установлено на сходах по Леніна лавочки, будуть установлені урни для сміття та відремонтовано плитку між прольотами сходів; на Леніна, 5 та Фрунзе, 52 відкачано воду із лівнівок, та буде почищено каналізації за обидвома адресами, – звітується на своїй сторінці у соціальній мережі "Facebook" за кілька днів до виборів депутат Ткаченко.

На окрузі чинного депутата, директора департаменту архітектури міськвиконкому Артура Савіна, люди у робах із його ж іменем проводили ремонтні роботи у дворах. Араік Мкртичан, так само кандидат-мажоритарник, повстановлював у дворі будинку, де сам мешкає, симпатичні огорожі навколо клумб.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору