У Пенсійному фонді розповіли, кому з черкаських пенсіонерів “уріжуть” пенсію

23 березня 2015, 21:00
IMG_2758

Фото Про все

З 1 квітня в Україні змінюється порядок нарахування пенсій. Найбільше ці зміни цікавлять людей, які попри свій пенсійний вік, продовжуть працювати. Саме працюючим пенсіонерам обмежуюють виплати. Детальніше про це розповіли у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області. 

За офіційними даними, на Черкащині близько 80 тисяч працюючих пенсіонерів (із 425 тисяч загальної кількості). Відповідно до змін в пенсійному законодавстві, працюючим пенсіонерам тепер виплачуватимуть не всю пенсію, а тільки 85 вісотків від її розміру. Але в Пенсійному фонді запевняють, що норми прописані таким чином, що вони зачіпають інтереси лише частини працюючих пенсіонерів області.

- За нашими розрахунками, норми закону вплинуть десь на 20 тисяч працюючих пенсіонерів, а це п'ять відсотків пенсіонерів області,  - розповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник.

Фахівці розтлумачують, що мова йде про тих працюючих пенсіонерів, розмір пенсії яких більший, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. На сьогодні це 1423 грн. 50 коп.

Виняток становлять працюючі пенсіонери з числа інвалідів I  та II групи, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців. Незалежно від посад, пенсію вони отримуватимуть у повному обсязі.

Що ж до пенсінерів, які обіймають так звані "спеціальні" посади (державні службовці, прокурори, судді, народні депутати), то тут також є нюанси.

- Пенсія їм взагалі не виплачується, - каже перший заступник голови управління Анна Вовкогон. 

Нині на Черкащині 1790 осіб пенсійного віку, які працюють на "спецпосадах". Таким пенсіонерм доведеться обирати: продовжувати працювати та отримувати заробітну платню, або ж звільнитися й лишити свою пенсію.

Зачеплять зміни і науковців.

- Якщо науковець отримує наукову пенсію і працює на науковій посаді, то з 1 квітня він отримуватиме пенсію в розмірі 85 відсоків, обрахованої на загальних правилах, - наголошують в управлінні. - Якщо науковець працює на іншій посаді, то він отримуватиме теж 85 відсотків, але вже своєї, наукової, пенсії.

В управлінні зазначають, що ці норми закону тимчасові і діятимуть із квітня по грудень. Якщо ж громадяни звільняються із займаної посади, то їхня пенсія відновлюється в повному обсязі.

 

Коментарі

Вгору