Десятий день поспіль Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів ДПСУ ім. Ігоря Момота приймає добровольців з усієї України для складання іспитів в рамках проекту «Нове обличчя кордону», який стартував в рамках реформування прикордонної служби. Поруч з кадровими військовими випробовування проходять і цивільні, які до цього часу не мали жодного відношення до військової служби, але мають бажання будувати кар’єру прикордонника.
За словами заступника начальника відділу професійної підготовки персоналу Адміністрації ДПСУ Анатолія Кононученка, вже досить давно назріла необхідність реформування прикордонної служби. Тому було вирішено реалізувати проект щодо добору нових кадрів спочатку в двох пунктах пропуску - «Краківець» та «Київ-Бориспіль», а пізніше ще в семи пунктах пропуску.
Сам проект складається з двох етапів: першого, який включає в себе проходження тестів та медичну комісію, і другого, що містить здачу спортивних нормативів і співбесіду.
- На сьогодні у рамках проекту своє бажання пройти випробовування висловили близько 3 тисяч осіб. Хоча для реалізації проекту потрібно лише 800. Добір досить жорсткий і вже зараз відсіялось близько 30% кандидатів, хоча нормативи та умови проходження добору однакові для всіх, і поруч з чоловіками випробовування проходять також і жінки, - зазначив прикордонник у коментарі «Про все».
Як зауважив офіцер, особливістю цього проекту є те, що партнерами в його реалізації виступає Посольство США в Україні та Міжнародна організація з міграції (МОМ).
У той час як дипломатичне представництво США взяло на себе матеріальну складову відбору, надаючи допомогу спеціальною технікою та спорядженням, представники МОМ беруть участь у співбесідах з кандидатами, надають консультативну допомогу.
- Ми допомагаємо у відборі і оцінці військовослужбовців ДПСУ та зовнішніх кандидатів. Разом з іншими експертами ми вивчаємо, що кажуть цивільні кандидати і військові. З огляду на вже наявний в нас досвід кадрового формування польських прикордонників, ми оцінюємо чесність, поведінку під час спілкування, - зауважив консультант МОМ Артур Вонцовский. – Ще перед початком проекту ми провели навчання з кваліфікаційними комісіями, де уніфікували процедуру відбору. Адже відбір це не тільки співбесіда, а й визначення рівня інтелекту, знання англійської мови, психологічне обстеження. Ми не ставимо перед собою мету піймати кандидатів на якомусь негативі. Ми повинні оцінити те, що вони кажуть, як представляються, як бачать себе в цивільному житті та на службі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram