Одним із питань, що розглядалося на засіданні колегії в Черкаській обласній державній адміністрації було забезпечення соціального захисту та сприяння зайнятості учасників подій на Сході. Захід проходив під головуванням очільника області Олександра Вельбівця та за участю керівників структурних та територіальних підрозділів облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та представників «Центру допомоги учасникам антитерористичної операції» Черкаського обласного контактного центру.
Головними пріоритетами служби зайнятості у роботі з військовослужбовцями, які повертаються до мирного життя, є індивідуальний підхід, оперативність пошуку роботи і психологічна підтримка.
З початку проведення демобілізації, послугами обласної служби зайнятості скористалися понад 5 тис. учасників бойових дій. Зокрема, з початку 2019 року за допомогою у працевлаштуванні звернулось 183 особи, з них працевлаштовано 84 демобілізованих військовослужбовця.
Служба зайнятості пропонує військовим можливість отримати стартовий капітал для започаткування власної справи. Наприклад, з початку подій на Сході 142 військовослужбовці за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття стали підприємцями, зокрема, в цьому році 3 особи розпочали реалізовувати власні бізнес-ідеї. Найбільш поширеними видами економічної діяльності є оптова та роздрібна торгівля, галузі транспорту та зв’язку, сільське господарство, переробна промисловість та інші.
З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та враховуючи те, що військові не працювали за своєю професією понад 6 місяців, служба зайнятості пропонує послуги з професійного навчання. Ефективність такої послуги підтверджується майже 100 % рівнем працевлаштування після закінчення навчання, адже попередньо укладається договір з роботодавцем, що гарантує робоче місце. З початку поточного року вже 42 особи пройшли відповідне навчання.
Задля розширення кола соціальних партнерів у наданні послуг учасникам подій на Сході, налагоджено взаємодію з громадськими та волонтерськими організаціями, військовими комісаріатами, закладами освіти, охорони здоров’я, іншими зацікавленими сторонами. Зокрема, у Черкаському міському центрі зайнятості систематично організовуються тренінги для цієї категорії клієнтів за участю фахівців Регіонального психологічного кризового центру.
Служба зайнятості не тільки допомагає знайти підходящу роботу, а й закріпитися на робочому місці. Особливої допомоги та подальшого індивідуального супроводу потребують найбільш вразливі категорії, серед яких і демобілізовані військовослужбовці. Тому фахівці служби зайнятості, у разі потреби, від 6-ти місяців до 1 року, надають консультації, психологічну підтримку та тримають на контролі процес адаптації людини на новому робочому місці.
За інформацією відділу інформаційної роботи ОЦЗ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram