У НСЗУ розповіли, на які медичні заклади Черкащини пацієнти скаржилися найчастіше

21 червня 2024, 10:19

На Черкащині Національна служба здоров'я України розповіла про проведення моніторингу роботи закладів охорони здоров’я за Програмою медичних гарантій у регіоні.

Моніторинг є двох видів – автоматичний та фактичний.

За результатами автоматичного моніторингу у Черкаській області НСЗУ виявила порушення в одному медичному закладі – Черкаському пологовому будинку. До цього закладу є зауваження до обґрунтованості та доцільності перебування вагітних протягом однієї доби за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій». За перший квартал 2024 року виявлено 84 електронні медичні записи, які свідчать про таку практику.

Також два медичні заклади з області потрапили до списку документального моніторингу – Чорнобаївська багатопрофільна лікарня за пакетом «Медична допомога при пологах» і Третя черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги за пакетом «Медична допомога при гострому інфаркті міокрада».

- Автоматичний моніторинг здійснюється Національною службою здоровʼя постійно. При виявленні порушень ми будемо вживати відповідних заходів, і щоб цього уникнути, надавачам важливо дотримуватися прописаних у договорі з НСЗУ вимог. НСЗУ не може платити за послуги, які фактично не надаються, тому медзакладам, у яких будуть виявлені такі порушення, будуть перераховувати виплати, кошти повертатимуться в бюджет. Так само НСЗУ не може платити за послуги, які надаються неякісно чи в неповному обсязі. Якщо заклад не надає безпечну, повноцінну і безоплатну медичну допомогу пацієнтам, договір з ним розірвуть. Пацієнт має отримувати лікування там, де дійсно зможе отримати повну медичну допомогу, і для НСЗУ це принципова позиція, – говорить голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак.

Однією з підстав для проведення моніторингу є скарги пацієнтів на медичні заклади. Від початку 2023 року НСЗУ отримала 77 скарг на ЗОЗ Черкаської області.

Найчастіше пацієнти скаржилися на такі медзаклади:

- Черкаська обласна лікарня – 10 скарг;
- Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги – 7;
- Чорнобаївська багатопрофільна лікарня – 5;
- Третя черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги – 5
- Перша черкаська міська лікарня – 3.

Звернутися зі скаргою до НСЗУ можна кількома способами:

- Через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі «Громадянам»: https://cutt.ly/hewPO7gU
- За безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення.
- Надіслати офіційний лист на електронну пошту: info@nszu.gov.ua.
- Надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.
- Написати звернення на особистому прийомі громадян.

Щоб скарга мала позитивний результат, важливо надати якомога більше фактів та доказів порушення, наприклад, чеки за оплачені послуги або ліки, які мали б бути безоплатними, фото чи відео порушення, імена медпрацівників. Спільний із громадськістю контроль дає змогу ефективно розвивати і покращувати медичну систему України.

За інформацією пресслужби НСЗУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору