У “Новій якості” пояснили процедуру спилювання дерев

03 лютого 2023, 08:51

Як у Черкасах здійснюють санітарну обрізку дерев, а які насадження – підлягають ліквідації. Про процедуру та етапність робі розповіла заступниця директора управлінської компанії «Нова якість» Ольга Протасенко.

– Попередньо мешканці будинків, які перебувають на нашому обслуговуванні, звертаються до кол-центру компанії та повідомляють про дерево, яке, на їхню думку, потребує обрізки чи ліквідації. Наші оператори дізнаються усі деталі: чи аварійне це насадження, чи сухостій, чи можливо на ньому пошкоджено гілля. Далі – заявку опрацьовує майстер по роботі з населенням. Для цього виїздить за адресою та обстежує насадження, про яке йде мова, – розповідає Ольга Протасенко.

Вона додає, що працівники компанії також часто звертають увагу на насадження, особливо якщо ті викликають підозру на аварійність.

Після обстеження у «Новій якості» формують план робіт залежно від стану дерева.

Санітарна обрізка чи ж обрізка гілля, яке може побити вікна у квартирах мешканців.
Такі роботи управлінська компанія може робити за заявкою мешканців та після обстеження, самостійно. Тобто без отримання відповідних дозволів міської ради.

Це ж стосується і сухостійних насаджень чи чагарників на дворових територіях. Та все ж у більшості випадків навіть такі маніпуляції майстри компанії здійснюють у присутності мешканців, які робили заявку чи ініціативної групи будинку.

Самостійно «Нова якість» може діяти і якщо дерево аварійне та становить небезпеку для мешканців чи перехожих. Ольга Протасенко зауважує, що йдеться про повністю струхлявілі насадження або ті, у стовбурі яких утворилися дупла чи відчахнулися гілки тощо.

– Такі дерева можуть впасти, тож зволікати не можна. Тому швидко надсилаємо інформацію про насадження до профільного департаменту міської ради і паралельно приступаємо до ліквідації, – коментує Ольга Протасенко.

Якщо ж дерево не аварійне, але мешканці просять його зрізати. 

У цьому разі ключове слово – за міською радою. Наприклад: деревина лише починає трухлявіти, частково пошкоджена, або ж людям заважає гілля. Управлінська компанія надсилає дані про дерево до департаменту і чекає на вердикт від комісії відділу екології. Спиляти насадження «Нова якість» може лише тоді, коли отримає відповідний ордер міської ради.

– Трапляються також випадки, коли мешканці між собою не можуть узгодити чи потрібно спилювати дерево. Тому якщо виникають спірні ситуації, просимо надати нам підписи співвласників і цей протокол додаємо до пакету документів для фахівців міськвиконкому, – говорить заступниця.

Ландшафтний дизайнер Анатолій Гніденко каже, що дерева потрібно оглядати на наявність паразитів, наприклад, омели. Таку крону краще обрізати. Це ж стосується і сухого гілля. За його словами, зараз можна здійснювати обрізку декоративних та плодових дерев.

За інформацією УК "Нова якість"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Процедура :

проста,освоєння і списання грошей з рахунків будинків,а чи потрібні такі масові випилювання ,це вже іше питання.

Вгору