У 2018 році у сфері житлово-комунального господарства Золотоноші запроваджується чимало змін і нововведень. Деякі з них досить актуальні і давно чекали на своє втілення, до деяких містянам доведеться звикати. Але знати про них варто кожному мешканцю Золотоноші. У інтерв'ю тижневику “Златокрай” начальник управління ЖКГ Олександр Флоренко більш детально розповів про ці новації, пише "Золотоноша".
– Олександре Анатолійовичу, як розшириться спектр повноважень відділу контролю за благоустроєм у цьому році?
– Напередодні нового року Верховна Рада прийняла Закон, у якому сказано, що з 1-го червня 2018 року порушення правил паркування, фіксація і складання протоколів переходить до повноважень органів місцевого самоврядування. Фактично фахівці відділу контролю за благоустроєм або ж службовці муніципальної варти, нагальність створення якої назріла зараз як ніколи, зможуть складати протоколи щодо цього порушення. У тексті Закону сказано, що буде створена спеціальна база, куди через Інтернет-мережу можна буде виставляти фото порушника, причому, присутність його самого – не обов’язкова. Протокол буде складений на власника автомобіля. Якщо це авто з іноземними номерами, то у документі фігуруватиме прізвище особи, яка перетинала ним кордон. Розмір штрафів – варіативний, в залежності від виду порушення: паркування на місцях, призначених для стоянки транспорту інвалідів, біля пішохідних переходів, на тротуарах, зелених зонах, у не відведених для цього місцях. У будь-якому випадку, силами поліції та УЖКГ нам вдасться навести лад у місті і привчити водіїв до порядку. Ми готові до того, що це – справа не одного дня. Але, гадаю, у нас вистачить сил і терпіння змусити водіїв згадати вивчені правила. Завдяки титанічній, систематичній праці службовці управління поступово переконують містян не спалювати листя і рештки городніх рослин. Доб’ємося і паркування у відведених місцях.
– Ці протоколи будуть розглядатися на засіданнях адмінкомісії?
– Ні, штрафи накладатимуться автоматично.
– Чи не буде це додатковим навантаженням на працівників відділу контролю за благоустроєм?
– Однозначно – ні. Начальник відділу Максим Антипович та головний спеціаліст Олександр Городинець – молоді та енергійні люди. До того ж, це – їхні прямі обов’язки. Саме для наведення порядку в місті і створювався цей відділ.
– Що ви можете сказати про нові правила утримання домашніх тварин? Чи не поповняться наші вулиці арміями безпритульних чотирилапих?
– На одній з останніх сесій міської ради місцеві обранці затвердили правила утримання домашніх тварин у Золотоноші, автором яких є Олександр Городинець. Вони базуються на особливостях нашого міста, врахований також досвід інших населених пунктів. Неправильне (вигул без нашийника, нанесення шкоди перехожим) або жорстоке утримання чотирилапих, нанесення їм шкоди тягне за собою адміністративну відповідальність. Кожного з цих улюбленців треба зареєструвати. В Україні вже рік існує міжнародна база домашніх тварин. Вже після свят плануємо провести нараду з підприємцями ветеринарних клінік, щоб налагодити з ними співпрацю. Кожен котик, кожна собачка, яких обслуговує ветеринар, повинні бути зареєстровані. Тваринка матиме свій персональний код. У базу буде забито ім’я власника. Коли домашній улюбленець загубиться, швидше і менш проблематично можна буде знайти його господаря.
– Реєструвати треба всіх чотирилапих – і породистих, і звичайних?
– Так. Існує дві бази: перша – домашніх тварин, друга – безпритульних. Реєстрація останніх відбуватиметься під час чіпування. Окрім того, цю процедуру здійснюватимуть спеціалісти комунального підприємства. Відповідно до цієї системи дещо зміниться вид чіпів.
– Чи існують сподівання, що 2018-ий увійде в історію Золотоноші, як рік створення муніципальної варти?
– Так. Якщо у минулому році навіть серед депутатів не було повного розуміння такої необхідності, то нині це вже вимога часу. Наразі формується кошторис, створюється фінансовий механізм діяльності. Численні крадіжки майна з будинків, автомобілів, навіть дитячого садочка, неспроможність поліції повноцінно справлятися з покладеними на неї функціями зумовили появу муніципальної варти.
– Чи з’явиться таки на перехресті вул. Новоселівська – Шевченка довгоочікуваний світлофор?
– У рамках громадського обговорення бюджету чиновники міської ради отримали завдання контролювати спорудження і реконструкцію стратегічних об’єктів міста: гідропарку “Надія”, центральної площі та фонтану на ній, басейну гімназії тощо. Мені дісталося перехрестя та паркувальна зона біля центрального ринку з вулиці Обухова. До кожного об’єкта залучено представника громадськості. На проблемному перехресті маємо намір облаштувати кільцевий рух, як практикується в країнах Європи, де світлофори встановлені лише у промислових зонах для великогабаритного транспорту. Як свідчить практика, пропускна спроможність кільцевого руху набагато вища від роботи світлофора. Нині тривають консультації з перевізниками.
– Не секрет, що навіть у центральній частині міста пішохідні переходи не достатньо освітлені. Чи здійснюватимуться якісь кроки у цьому напрямку?
– Разом з директором ТОВ “380 В” Владиславом Восколовичем ми моніторили всі переходи у вечірній час, під час ожеледиці та при сильному тумані. Проблема дійсно існує. Є кілька варіантів підсвічування, але зупинилися на тому, що вся вулиця Шевченка потребує додаткового освітлення з протилежного боку. Плануємо встановити опори і на кожному перехресті підсилити освітлення.
– Чи існує перспектива появи пішохідних світлофорів?
– Це питання розглядатиметься у комплексі з реконструкцією центральної вулиці.
– Стихійне лихо “допомогло” наповнити полігон ТПВ вщерть. Можливо, пора привчати містян до роздільного збору сміття?
– Йдуть роботи із захоронення відходів. Щодня з кварталів міста вивозимо 30-40 автомобілів гілля, окрім ТПВ. Ситуація складна. Роздільний збір – вимога часу. Триває облаштування приватного сортувального пункту, який запрацює найближчим часом. Будемо проводити роз’яснювальну роботу з громадою. Досвід польського м. Явор, де ми нещодавно побували з дружнім візитом, щодо сортування сміття – дуже цікавий.
– Спеціалісти управління нині задіяні в акції “Вільні дороги”. Можете розповісти про неї детальніше?
– Є випадки, заяви, сигнали містян щодо самовільного захоплення “господарями” земель громадського користування у власність. Дехто споруджує клумби, ще хтось – викладає каменями під’їзд до двору, інші – зберігають там будівельний матеріал або ж зводять господарські споруди. Під покровом снігу все це утруднює, а іноді й виводить з ладу розчищальну техніку. Пісок, щебінь, будівельне сміття можна зберігати не більше 3-х місяців, маючи при цьому дозвіл УЖКГ і виставляючи сигнальні позначки.+
– Олександре Анатолійовичу, кілька слів про Інтернет-платформу “Відкрите місто”.
– Цей Інтернет-ресурс включає в себе пропозиції, зауваження, повідомлення для оцінювання та вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram