У МОЗ відзвітували, що жодної смерті через вакцинацію проти COVID-19 в Україні не зафіксовано

04 листопада 2021, 08:51

Жоден летальний випадок внаслідок вакцинації проти коронавірусу в Україні не зареєстрований. Зареєстровано 14 випадків анафілаксії на близько 17 млн введених доз – і це дуже низька частота.

Про це заявила Тетяна Башкатова, директор департаменту фармаконагляду Державного експертного центру (ДЕЦ)  МОЗ України під час Національного форуму "Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні", який відбувся 30 жовтня в Києві, пише "ТСН".

- Лікар зобов'язаний звітувати про несприятливі події після імунізації (НППІ), які зафіксовані у пацієнта протягом 30 днів, однак він не повинен сам робити висновки щодо причин цих подій, — зазначила вона. 

Експертка повідомила, що частота НППІ в Україні становить 0,1%. Більшість НППІ, про які стало відомо ДЕЦ, – це звичні для медиків прояви (почервоніння шкіри, головний біль, нездужання, міалгія, підвищення температури тіла тощо). Зареєстровано 14 випадків анафілаксії на близько 17 млн введених доз – це дуже низька частота. Жоден летальний випадок внаслідок вакцинації не зареєстрований.

Своєю чергою Леся Ющенко, член Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), додала, що збір НППІ відбувається у всьому світі і навіть пацієнти можуть вносити ці дані. У міру накопичення досліджень, відбувається оновлення інструкцій вакцин від COVID-19.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору