У місті відбудеться прем’єра фільму «КРУТИ 1918», кадри до якого знімали на Черкащині

31 січня 2019, 20:29

Прем’єра українського історичного фільму-екшену «КРУТИ 1918» за участю творчої групи відбудеться у Черкасах у кінотеатрі «Україна» 8 лютого о 18:00. 

Черкаси стали одним із десяти міст, у яких відбудеться прем’єра фільму. Зйомки стрічки проходили і в Межигір’ї, і в середмісті Києва, але саму станцію Крути знімали в селі Сигнаївка Черкаськї області.

Запланована програма заходу:
1. Дегустація вина.
2. Зустріч із режисером Олексієм Шапарєвим та виконавицею головної жіночої ролі Надією Коверською, яка народилась у Черкасах.
3. Показ фільму.
4. Спілкування з творчою групою глядачів та ЗМІ.
5. Розіграш 2-х книжок за найцікавіші запитання.

Квитки на подію у продажу з’являться найближчим часом. Інформацію про це шукайте тут.

Нагадаємо, в основі сюжету фільму "Крути 1918" лежить реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.

Кінопроект повнометражного фільму «КРУТИ 1918» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ої річниці Бою студентів під Крутами). Проект отримав державну фінансову підтримку розміром 25 млн 941 тис. 300 грн. Загальна вартість виробництва фільму склала 52 млн грн.

Режисером стрічки є Олексій Шапарєв, автором сценарію – Костянтин Коновалов, продюсером – Андрій Корнієнко.

Ролі у фільмі виконали Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, Олексій Тритенко, Віталій Салій, Олександр Піскунов, Максим Донець, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Наталя Васько, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук та інші.

Зйомки фільму стартували у вересні 2017-го року в Межигір’ї, у колишній резиденції екс-президента України Віктора Януковича. Протягом осені-зими 2017-го року були проведені складнопостановочні зйомки – з використанням спец- та піротехнічних ефектів, за участі великої кількості акторів масових сцен та каскадерів. Фільм знімався здебільшого у Києві – на Софійській площі, в Київській фортеці, в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького та на вулицях міста. Саму станцію Крути, яка розташована в Чернігівській області, знімали у селі Сигнаївка Черкаської області.

У зйомках в цілому було задіяно близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї. У зйомках батальних сцен брали участь 150 військових Нацгвардії України.

Стрічка вийшла у широкий кінотеатральний прокат 7-го лютого 2019-го року, до роковин бою під Крутами.

Вгору