У Міноборони розповіли, як відбуватиметься мобілізація авто

13 травня 2024, 11:18

Для вилучення транспортного засобу під час мобілізації необхідне рішення місцевої державної адміністрації, що оформлюється відповідним розпорядженням.

Про це розповів у тижневому огляді речник Міністерства оборони України, старший лейтенант Дмитро Лазуткін.

"Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період транспортними засобами, у тому числі водними і технікою. Це також можуть бути трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка", - заявив він.

За його словами, залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється ТЦК, центральним управлінням або регіональними органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів України на підставі вище згаданих рішень місцевих держадміністрацій.

Водночас приймання, передача, залучення під час мобілізації та повернення транспортних засобів після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів приймання-передачі, в яких вказано інформація про власників, технічний стан, залишкова вартість та інші необхідні відомості.

"Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації", - уточнив Лазуткін.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Oksana :

К тому что обычных граждан обдирают мы уже привыкли. Но забирать сельхозтехнику – это уже за гранью. Сельское хозяйство и так в полной ж…, работать некому, теперь еще фермеров без техники оставят. Тут никакой враг не нужен, наша власть нас сама погубит.

Alyona Al :

Зрозуміло, як це буде. Порушення закону, самоуправство. На папері завжди гаразд, а потім хтось обов’язково почне зловживати повноваженнями. Треба створювати якийсь орган, щоб слідкував за тим, як будуть поводитися з автівками і куди вони насправді підуть – на потреби ЗСУ, чи будуть сім’ї командирів по магазинах возити, що ймовірніше.

Іван Мазепа :

Влада узурпатор, підігрує ворогу окупанту, руками фаши$тів тецеке. Хавай, піпл, хавай. У війні проти зовнішніх орків, народ геноцидять внітрішні чорти. Країною панує гріх гординя, пишаймося, бо ми того варті…

Вгору