У мерії розповіли, з якими тротуарами найбільше проблем

22 січня 2017, 23:45

bez_nazvaniyaОчільник управління інспектування Олександр Давиденко розповів, який тротуар є прибраним, та які штрафи загрожую тим підприємцям, які несумлінно ставляться до своїх обов’язків, пише Інфоміст.

– Якщо це сніг, то його потрібно чистити з моменту початку опадів і до повного прибирання. Якщо це лід, то його потрібно прибирати так, щоб було видно тверде покриття (асфальт, плитку). Ширина очищеного проходу має бути мінімум 1,5- два метри, щоб могли розійтися дві людини. Ось це називається почищеним тротуаром чи прилеглою територією, а якщо протоптана стежка і там 20 сантиметрів  відкидано, то це звичайно не прибирання, – розповів Давиденко.

Тротуари в місті можна поділити на три групи. Першу має прибирати місто або той підрядник, який виграв  тендер, другу – суб’єкти господарювання (підприємці, установи тощо). Третя – так звані “безгосподарні” тротуари.

– По першій групі є деякі зауваження, бо прибирання не у зовсім належному стані. На тротуарах другої групи ситуація трішки краща. Бо кожен свідомий власник біля свого офісу, магазину чи іншого закладу прибирає. Проблеми виникають лише з тими, хто завжди “проблемний”. Ідеться про об’єкти, які розміщені незаконно, або ті  об’єкти, де завжди не прибрано: взимку – сніг, влітку в них трава не кошена, восени – листя не прибране, – розповідає очільник управління інспектування. – Щодо третьої групи, то тут найскладніше. Адже у них власника взагалі немає, біля них нічого не розташоване, це тротуари, які не зараховані до переліку на прибирання. Там найбільший жах.

Скарги, які надходять, каже Давиденко, переважно й стосуються саме третьої групи “безгосподарних” тротуарів. Це міжбудинкові проходи, міжвуличні, спуски до Митниці тощо.

Щодо штрафів, то за неналежне прибирання тротуару взимку на відповідальних чекає адміністративне покарання за статтею 152 (Порушення правил благоустрою). Вона передбачає штраф у розмірі від 340 до 1700 гривень.

– Цьогоріч було чимало скарг. Офіційних цифр не можу назвати, бо я не є головою адмінкомісії. Але в зимовий період це 80 % усіх протоколів, – розповів начальник управління.

Якщо ви помітили неприбраний тротуар, то телефонуйте на 1505. Там обіцяють з’ясувати, хто відповідальний за конкретну територію та приймуть міри для усунення недоліків.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору