У Мельниках святкували Колодій та «вдихали» весну

02 березня 2020, 20:02

У Мельниках, що на Чигиринщині, відгомонів вже традиційний весняний фестиваль «Крутий заміс». Так тут зустрічають весну вже втретє – за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай», частина агрохолдингу МХП. Традиційно на Колодія у Мельниках було гучно, весело, захоплююче і смачно.

Фестиваль виправдав надії прихильників велелюдних народних гулянь, а організатори вже планують наступний.

Зазвичай, організатори влаштовують «Крутий заміс» по кілька разів на рік у різні сезони. Першого березня весняний варіант «Замісу» відбувся під назвою «Подих весни». Водили хороводи, брали участь у різноманітних конкурсах, варили вареники та козацьку кашу. За бажання можна було й поярмаркувати – прикупити на згадку оригінальних сувенірів.

Організатор «Крутого замісу» заступник директора ТОВ НВФ «Урожай» Юрій Романча розповідає, що вже не один рік разом із своєю командою намагається відроджувати національні традиції.

- Зараз хочемо донести людям, що на старті весни святкуємо саме Колодій, який наші пращури святкували ще від часів Трипілля. Не Масляницю і навіть не Масницю, або Масляну. А ще ми стоїмо на тому, аби відроджувати різноманітні майже забуті техніки народних ремесел. І скажу чесно, цікавість до того, у людей є велика, – ділиться пан Юрій. – Відверто кажучи, ми міркували – чи проводити цього року весняний «Крутий заміс». Але мені у Фейсбук написала майже тисяча людей з Черкащини, Черкас, з інших українських міст, які просили не відміняти улюблене свято весни. І ми продовжили гарну традицію.

Розваги для дітей та дорослих цього року зробили теж максимально наближеними до народних традицій.

- Надувних гірок ми вже не ставили, бо зрозуміли по минулих фестивалях – розваги на великих тюках соломи більше до вподоби нашим діткам. Будемо далі щось придумувати саме у цьому напрямку, – пообіцяв головний розпорядник свята.

Влітку, 6-7 червня, на Зелені свята організатори планують провести літній «Козацький заміс». Під час нього відтворять у натурі казку Сашка Лірника «Пекельна хоругва».

- Наразі ми влаштовуємо перегляд цього фільму у Канівському, Корсунському, Смілянському районах, де дислокуються підприємства «Урожаю». Подивитися можуть усі охочі, - каже Юрій Михайлович.

Наступного року організатори «Крутого замісу» планують зробити фестиваль міжнародним та охопити фестивальними подіями всю Холодний Яр – Чигиринщину та Кам’янщину.

Коментарі

Вгору