У Лисянці на п’єдесталі Леніна стоятиме Хмельницький

24 листопада 2016, 08:38

23112016140728605267

Нарешті в Лисянці вгамувалися пристрасті навколо колишнього пам’ятника Володимиру Леніну, вірніше його альтернативи після повалення бронзового вождя на площі Миру під час Революції Гідності. Він важив 1850 кілограм і оцінюється в 166 тисяч гривень. На останньому зібранні громадської ради було вирішено взагалі прибрати багатотонний гранітний п’єдестал і плити з центральної площі селища, і на їх місці висадити квіти та дерева. Тут буде місце відпочинку для лисян та гостей містечка, інформують Вісті Черкащини.

Майже три роки в селищі тривали перепалки, кого ж поставити на місце "вічно живого". Були пропозиції звести скульптуру Оранти , архістратига Михаїла, так як тутешня православна церква має назву Свято-Михайлівська.

Однак, цю ідею не сприйняли, бо належить вона Московському патріархату. До спільної думки так і не дійшли, тому й вирішили колишнє місце поклоніння комуністичному вождю перетворити в паркову зону. Коштів на це від продажу пам’ятника має вистачити.

Самому п’єдесталу теж знайдуть застосування. Ймовірно, козаки-реєстровці УРК встановлять на ньому скульптуру Богдана Хмельницького, який, за однією з версій, народився неподалік, в хуторі Монастирок.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору