Хлорована вода в кранах черкащан: для чого придатна, коли “запахне” та чим небезпечна

17 серпня 2021, 19:20

У Черкасах упродовж 18 та 19 серпня відбудеться гіперхлорування води. У цей період споживати воду заборонено, використовувати можна лише для технічних потреб.

Журналісти "Про все" дізналися, для чого буде придатна вода, чи можна нею мити посуд, тіло та продукти, й коли в трубах черкащан з'явиться звичайна вода.

Воду почали хлорувати вже сьогодні

Про це журналістам "Про все" розповів директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко.

- Ми вже почали хлорувати воду на дніпровській водоочисній станції. Але оскільки вона йде до Черкас приблизно добу, бо розташована за 20 кілометрів від міста, то точний час прибуття в Черкаси розрахувати тяжко. Це залежить від об'єму споживання води й діаметру кожного трубопроводу. Але орієнтовно ми очікуємо прибуття води завтра вранці, години о 7-8. Наприклад, у Південно-Західному мікрорайоні гіперхлорована вода прибуде набагато раніше, бо водоочисна станція розташована в Сокирному. А в мікрорайоні "Дніпровський" вода буде пізніше, десь у другій половині дня. Але це орієнтовні дані, точно визначити неможливо, - пояснює Сергій Овчаренко.

Також він зазначив, що у різних мікрорайонах Черкас буде різний рівень хлорування води залежно від довжини та діаметру трубопроводу, його віддаленості від водоочисної станції.

Вплив хлорованої води на техніку

Пральним машинкам гіперхлорована вода не зашкодить абсолютно. А іншу побутову техніку - кавоварку, електрочайники, бойлери тощо - краще не вмикати. Їм може зашкодити хлорована вода. Для того, щоб уникнути шкоди, КП "Черкасиводоканал" навіть вимкне автомати доочистки питної води. Жоден з них не працюватиме 18 та 19 серпня.

Не для тіла й продуктів: чи можна використовувати хлоровану воду в побуті

За словами директора КП "Черкасиводоканал", хлорованою водою можна мити фрукти, овочі чи інші продукти. Також можна мити й посуд, однак доведеться "терпіти" певні незручності.

- Перед тим, як мити щось хлорованою водою, спочатку необхідно відкрити кран і відчути запах. Якщо буде гострий хлорний - краще утриматися від миття з-під крана. Хоча нічого "надзвичайного" не відбудеться, якщо цією водою помити продукти - просто на них відчуватиметься хлорний запах. А на фруктах чи овочах залишиться настільки мізерна частина води, що вона не зашкодить здоров'ю. Але краще протягом цих двох діб не користуватися водою з-під крана, аби потім не казали, що хтось "не донюхався". Краще мати запаси води, - радить Сергій Овчаренко.

Водночас черкащанка Алла Мороз розповідає, що днями купила одноразовий посуд, аби не мити хлорованою водою звичайний посуд.

Хлор і людина

Сімейний лікар медичного центру "Лікар Здоров'я" Анжела Тищенко розповідає, що на період гіперхлорування краще утриматися не лише від купання в такій воді, а й від вдихання її випарів.

- Випари хлору негативно впливають на здоров'я і викликають обструктивні захворювання легень - астма, бронхіт тощо. На хлор часто виникають хронічні реакції - нежить, закладення носа, контактний дерматити, - розповідає лікарка.

Анжела Тищенко наголошує, що гіперхлорована вода токсичний для організму людини.

- Він впливає на шкіру негативно - пересушує її, викликає гіперемію, можлива навіть алергічна реакція. До того ж випари хлору негативно впливають на респіраторну систему.

Як вплине гіперхлорування на рахунки черкащан

Директор комунального підприємства Сергій Овчаренко пояснює, що на рахунки черкащан гіперхлорування води ніяк не вплине. Вони сплачуватимуть звичайний тариф за користування водою попри те, що для процедури залучають велику кількість техніки, реагентів і робітників.

Очільник "Водоканалу" зазначив, що для дезінфікування труб залучатиму ще й аварійні бригади - вони відкриють пожежні гідранти й вода витікатиме проїжджою частиною, потраплятиме в зливову каналізацію.

- Ми проводитимемо дезінфекцію водопровідних мереж. Це триватиме приблизно пів доби, але залежатиме від концентрації хлору. Можемо робити промивку 4-5 годин, а можемо й 6-8.

Але аварійні бригади промиватимуть лише вуличні мережі. Якщо черкащани хочуть промити внутрішньобудинкові труби, їм потрібно робити це самостійно.

- Черкащани можуть не користуватися водою протягом 18-19 серпня. Тоді в них взагалі нічого не "нараховуватиме" лічильник, хлорована вода не йтиме їхніми трубами. Але якщо люди хочуть очистити власні труби (оскільки накип і мікроби погано впливають на якість води), то можуть просто частіше відкривати крани або залишити воду збігати. Завдяки цьому хлорована вода йтиме по трубах і дезінфікуватиме їх. Після цієї процедури вода стане кращою, - пояснює Сергій Овчаренко.

Раніше ми повідомляли, що на Черкащині різко зміниться погода: чого очікувати

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору