У Черкаському обласному краєзнавчому музеї триває робота над створенням каталогу з електронним додатком "Рушники Шевченкового краю" (із фондів краєзнавчого музею), повідомляє Управління культури.
Музей активно співпрацює з Черкаським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстринями-вишивальницями та просто небайдужими шанувальниками народного мистецтва. Ідея відділу етнографії виявилась настільки соціально-значущою, що в ній став задіяним майже весь колектив. Працівники відділів етнографії, фондів, історії краю ХIV-поч. ХХ ст., фотограф, художники вже зібрали та опрацювали понад 2500 рушників, але активна робота триває.
На підготовчому етапі музейного каталогу навіть невелика підтримка має вагоме значення. Нещодавно фондову та бібліотечну музейну книжкову колекцію поповнило унікальне видання. Олена та Юрій Петріви подарували такий важливий для нас альбом «Рушники Наддніпрянської України» із серії «Українське народне мистецтво», що вийшов у Львові в Інституті колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ (2017 рік). Такі ж альбоми стали щедрим дарунком через нас для колег із Падляшскі музею у Беластоку (Польща), Обласної універсальної бібліотеки ім. Тараса Шевченка, майстрів вишивки та членів спілки Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Шанобливе ставлення до традицій рушникового мистецтва Середньої Наддніпрянщини знайшло своє відображення у альбомі «Рушники Наддніпрянської України», і тепер він стане унікальною знахідкою для майстрів, краєзнавців, колекціонерів, мистецтвознавців, етнографів, музейних співробітників, викладачів, студентів та поціновувачів української культури .
У виданні представлено найяскравіші зразки вишитих і тканих рушників кін. ХVІІІ - поч. ХХ ст. із Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Черкащини. Більшість з предметів вперше введено в науковий обіг.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram