У жителів Корсуня-Шевченківського дуже популярне джерело води «Княжа криниця», облаштоване в парку історико-культурного заповідника. Часто там збираються навіть черги, щоб набрати цілющої, на думку людей, води, інформує Черкаський край.
Цілюща чи ні, невідомо, а от що безпечна для здоров’я, то це доведене аналізами місцевого відділення Держсанепідслужби. За нещодавно оприлюдненими результатами аналізів, це єдине на все 22-тисячне місто джерело, в якому вода відповідає стандартам питної. Нітратів у ній вдвічі менше допустимого, бактерій менше, жорсткість також низька.
У решті 19 громадських криниць вода має різну невідповідність. Якщо бактеріальну забрудненість та жорсткість можна усунути кип’ятінням, то воду з підвищеним вмістом нітратів (а така в 17 з 20 обстежених криниць) пити не дозволяється, особливо ж дітям до 3 років. Що стосується приватних криниць та свердловин, то переважна більшість їх господарів взагалі не переймаються якістю води в них і аналізів не роблять.
Виявляється, найбезпечніше і найкорисніше для здоров’я у Корсуні-Шевченківському вживати воду з водопроводу: у 2015 році санітарна служба не знаходила у ній відхилень за санітарно-хімічними показниками і лише раз – за бактеріологічними.
Як і в попередніх випадках, санітарна служба направила інформацію щодо невідповідності води громадських криниць міській раді. Будемо сподіватись, що влада вживе заходів для їх належного облаштування та впорядкування, однак всім,хто полюбляє криничну воду, слід бути свідомими: вона здоров’я не додасть.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram