У колишньому батальйоні «Черкаси» просять його не ліквідовувати

15 жовтня 2016, 16:32

208x227-images-news-092016-9342d1346463512a49fde54c3a4597ec4-ий окремий мотопіхотний батальйон планують ліквідувати та, створивши на його базі лінійний батальйон охорони, розташувати в м. Бердичеві Житомирської області, пише Прочерк.

«Хочу проінформувати всіх небайдужих черкащан, хто вболіває за долю батальйону "Черкаси", про ситуацію, що склалася із сучасним 14 окремим мотопіхотним батальйоном. Результатом загальних зборів особового складу бойового підрозділу стала низка звернень до посадових осіб держави та військових органів управління», – написав у «Фейсбуці» Святослав Вовкодав, відомий черкащанам як колишній депутат міськради, а згодом – заступник командира батальйону «Черкаси» з виховної роботи.

До Президента України, військового керівництва держави, народних депутатів, керівників Черкаської області та м. Черкас скеровано звернення командира 14-го окремого мотопіхотного батальйону (колишній батальйон «Черкаси») майора В.В. Ковальчука.

У зверненні наголошено, що батальйон було сформовано з числа добровольців І та ІІ хвиль мобілізації – жителів Черкаської області. Більше двох років колишній батальйон територіальної оборони «Черкаси», а згодом – 14-ий окремий мотопіхотний батальйон перебував на передньому краї в зоні АТО. За цей час загинуло троє військовослужбовців батальйону, близько 50 отримали поранення. Волонтери та меценати з Черкащини не раз передавали батальйонові необхідні для його ефективної діяльності речі, в тому числі автомобільну техніку, а також шеврони, військовий прапор та штандарт.

489x372-images-news-092016-88411d0869c0c6b0709ec0e4558b4d21

Планувалося, що в мирний час батальйон розміститься на території військового містечка у Смілі, а відповідно до указів Президента України шефську допомогу йому має надавати Черкаська облдержадміністрація. Але 10 липня до штабу батальйону надійшла директива Міноборони та Генштабу, відповідно до якої 14-ий окремий мотопіхотний батальйон ліквідується та передається зі складу 72-ої окремої механізованої бригади в склад 26-ої артилерійської бригади як лінійний батальйон охорони з постійним пунктом дислокації в Бердичеві Житомирської області.

«Дане рішення, прийняте вищім командуванням, надзвичайно пригнітило та обурило десь особовий склад бонового підрозділу, деморалізувало та значно підірвало бойовий дух, загострило морально-психологічну ситуацію в бойовому підрозділі, який ціною власних життів захитав Незалежність Української Держави, – мовиться у зверненні командира батальйону. – Більше сотні бувших військовослужбовців, котрі раніше проходили службу в 14 ОМПБ, відмовилися призиватися на контрактну службу через такий стан речей, військовослужбовці контрактної служби в теперішньому батальйоні охорони відмовляються продовжувати контракти та звільняються із Збройних Сил України, щоб перейти в інші підрозділи».

Військовослужбовці батальйону просять переглянути рішення про ліквідацію бойового підрозділу 14-го окремого мотопіхотного батальйону та вжити заходів для відновлення бойової одиниці з назвою «Окремий 14-й батальйон «Черкаси»» в підпорядкуванні 72 окремої механізованої бригади з постійним пунктом дислокації в містечку №1 міста Сміла Черкаської області.

Вгору