У Холодному Яру знову саджатимуть півонії

27 липня 2023, 15:49

У межах локації відомого мистецького фестивалю “Крутий Заміс”, що в селі Мельники Чигиринського району, 4-5 серпня відбудеться традиційне масове висаджування півоній.

Яр Півоній, який вперше було закладено шість років тому, вже зараз є доволі привабливим туристичним об’єктом. Під час квітування різнобравних півоній сюди з’їзджаються звідусиль, аби помилуватись живим квітковим килимом просто неба. До того ж, віднедавна, на полі з півоніями висадили ще й крокуси. Тому свій сезон квітування Яр Півоній починає від самої раньої весни.

Ідея створення унікального ландшафтного поля півоній належить голові ГО “Патріоти рідного краю”, уродженця села Мельники, та головного організатора культурно-мистецького простору “Крутий Заміс “ Юрію Романчі. Він свого часу об’єднав навколо неї всіх небайдужих людей, готових розвивати та популяризувати проєкти з розвитку громад холодноярських територій.

Тож, щороку напочатку серпня кожен охочий має можливість посадити в Яру біля Козацької вежі свої півонії, і, таким чином, збільшити Яр Півоній.

Загалом Яр Півоній нині налічує понад 2 тисячі кущів півоній різних кольорів площею майже один гектар.

У рамках цьогорічного “Крутого замісу” одразу після ритуалу висаджування півоній на відвідувачів фестивалю чекає пригощання справжнім козацьким кулішем та виступ неповторного гурту “Крутий Заміс“, який був народжений однойменним фестивалем. Після чого, ближче до вечора, відбудеться кінопоказ в межах проєктів “Кіно просто неба“ та “Кіно заради Перемоги”. Глядачі матимуть змогу переглянути фільм “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке“, зустрітись з автором сценарію, відомим казкарем Сашком Лірником та акторами, що взяли участь в кіношедеврі.

Проєкт “Кіно заради Перемоги”, що став логічним продовженням проєкту “Кіно просто неба“ реалізується завдяки фінансовій та організаційній допомозі Благодійного фонду “МХП-громаді”. Завдяки йому українські фільми можуть побачити захисники України у військових частинах та десятки тисяч глядачів у населених пунктах, де немає кінотеатрів.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору