У Холодному Яру на Черкащині висадили півонії

07 серпня 2023, 18:11

У селі Мельники на Черкащині висадили півонії в Холодному Яру. На акцію з’їхалися дорослі та діти з різних куточків Черкащини.

Також учасники заходу переглянули фільм  у межах Національного туру “Кіно заради Перемоги”. Присутні мали можливість насолодитись картиною “Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво” та зустрітись з автором сценарію Сашком Лірником.

Подія відбулася в межах мистецького фестивалю “Крутий заміс“ за ініціативи голови ГО “Патріоти рідного краю” Юрія Романчі та підтримки Фонду “МХП-Громаді”, який очолює Тетяна Волочай, та директора ТОВ“НВФ - ”Урожай” Олександра Воскобойника.

- “МХП-Громаді” втілює в життя багато проєктів. Один із них — надзвичайно затребуваний Національний тур “Кіно заради Перемоги”. Його започаткували заради підтримки військових, ВПО і мешканців громад, які не мають кінотеатрів. Це та розрада, якої так не вистачає в умовах війни, - зазначила менеджерка національних проєктів Благодійного Фонду “МХП-громаді“ Світлана Миголь. 

До благодійної посадки півоній цього року долучились жителі понад двадцяти територіальних громад.

Півонії з першого року існування “Крутого Замісу” висаджувала Поліна Левус з села Телепине Кам’янської громади разом з онукою Софією Сердюк. Онука та бабуся стверджують, що не уявляють себе без участі у заходах “Крутого Замісу”.

- Яр півоній, мрію про який вже шостий рік поспіль, планомірно втілює в життя уродженець Мельників та “батько” мистецького фестивалю “Крутий Заміс” Юрій Романча. Тут за роки виросли сотні різнобарвних півоній. Площа ж Яру півоній незабаром сягне одного гектару, - каже Поліна Левус.

Цього року до процесу висаджування півоній залучили сучасну техніку. Спочатку землю нової ділянки ретельно обробили культиватором. 

Також кожен охочий, під керівництвом Артура Жуковського, міг спробувати зжати сніп, перев’язати його перевеслами та обмолотити вручну інструментами, якими користувались наші пращури у давнину. Після цього присутні власноруч випікали хліб на заквасці та медові.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору