У канівському музеї з’явився «Кобзар», який літав у космосі

23 травня 2014, 19:17

Колекцію збірок творів Тараса Шевченка в однойменному музеї в Каневі поповнив примірник «Кобзаря», який мандрував у космосі. Його під час відзначення 153-ої річниці перепоховання праху поета подарував перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.

– Перед польотом у мене, як у першого українця, який полетить у космос, з’явилася думка взяти з собою «Кобзар» Тараса Шевченка та його портрет, – розповідає Леонід Костянтинович. – У кабіні космічного корабля вони були на найбільш видному місці. Цю книгу з собою ми брати згідно зі спеціальними вимогами до речей, які космонавти можуть взяти із собою в політ. Вони мають обмеження і за вагою, і за розмірами.

Разом із примірником «Кобзаря» Леонід Каденюк передав у музей сертифікат із підписами всіх членів екіпажу тодішньої подорожі. Такому подарунку невимовно радий в.о. директора музею Тараса Шевченка в Каневі Василь Тулін.

– Віднині в нашій колекції з більше п’яти сот книг з’явився «Кобзар», який побував у космічних висотах і повернувся на духовну висоту всього українства, – сказав Василь Іванович. – Тарас Шевченко чи не єдиний поет, який формував і досі формує націю. Ті випробування, які випали на нашу долю сьогодні, дають надію на те, що вони будуть останніми. Сподіваюся в те, що станемо гідними, що ми станемо великою могутньою нацією у колі європейських країн.

 За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору