
Пережити новий досвід і знайти для себе інакші сенси… Театр ветеранів як дієвий спосіб реабілітації наших військових найближчим часом може з`явитися у Каневі. Його презентували днями відомий режисер, актор та військовий з кримсько-татарським корінням Ахтем Сеітаблаєв та голова Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україна – дивись українське» Андрій Різоль. Зустріч відбулася за підтримки Тетяни Волочай, депутатки Черкаської обласної ради та голови Ради розвитку громад Благодійного фонду «МХП-Громаді» у межах програми «МХП Поруч», Канівської територіальної громади та ГО «Жінки Канівщини: сила в дії».
За словами Тетяни Волочай, завдяки зустрічі, яку в Каневі провели разом з Ахтемом Сеітабалєвим та Андрієм Різолем, з’явилася віра, надія і любов, що Театр ветеранів запрацює і в Канівській громаді. Це не просто про театр. Це - терапія через дію, рух, сенс. Це про силу мистецтва, яке допомагає пережити, зцілити, відчути, що ти не один.

- Для мене як людини, яка опікується Канівщиною, - це не просто подія. Це можлива опорна точка розвитку громади. Бо тут вже місце сили. І цю динаміку треба посилювати, - наголошує Тетяна Волочай.
Ахтем Сеітаблаєв наголосив, що Театр ветеранів – це амбівалентний процес, в якому ветерани і ветеранки отримують інструментарій задля покращення якості свого життя, а також мотивації та віри, що житя не зупиняється, що в ньому є дуже багато напрямів, де людина може себе проявити.

- На Канівщині обов'язково має бути простір і колектив людей, які об'єднані ідеєю творити мистецтво. Це про мотивацію, побратимство, набуття нової професії, про радість життя, - зазначає Ахтем Сеітаблаєв.
Як зазначив Андрій Різоль, для початку роботи театру на місцях потрібні прості, але важливі речі, зокрема, створити твір, сформувати творчу групу, обрати режисера і композитора, а також керівника творчої групи, зібрати команду ветеранів, обрати опікунську раду, призначити творчого драйвера.
- Ідея створення такого театру потрібна для того, щоб ветерани через написання п'єс, текстів та гру на сцені змогли переосмислити свій травматичний досвід. І в результаті отримати новий творчий досвід, знайти нове коло друзів. Театр ветеранів не претендує на високохудожні постановки професійних театрів, це насамперед терапія через мистецтво, - підкреслює Андрій Різоль.

З великою вірогідністю Театр ветеранів зможе запрацювати і в Каневі, адже перші кроки для цього вже зроблено: організаційна зустріч допомогла змотивувати тих, хто готовий ділитися своєю експертизою і вдихнути життя в аматорський театр. Своє плече готові підставити психологи, культурні діячі, освітяни, група технічного забезпечення та інші. Погодилися до участі Ветеранський простір «Патріот», Канівський фаховий коледж культури і мистецтва, Канівський міський будинок культури. Залишилося найголовніше: залучити ветеранів, які разом із командою готові переживати новий досвід і шукати для себе інакші сенси, щоб змінити себе і світ довкола.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram