Через низьку народжуваність у Каневі планують оптимізувати пологове відділення в багатопрофільній лікарні. Цей процес розпочнеться з 1 квітня.
Про це повідомив заступник головного лікаря Канівської ЦРЛ із медичної частини Сергій Назаренко, пише Канівчанка.
Через недостатню кількість пологів лікарня не уклала договір з НСЗУ та не отримала фінансування пакету послуг на пологи. Для того, аби укласти договір з НСЗУ саме на «пологовий пакет» та отримати відповідне фінансування, потрібно приймати від 85 пологів за ½ року, тоді як в пологовому відділенні Канева за 2023 рік народилося 147 немовлят.
Така сама ситуація наразі склалася і в пологових відділеннях Золотоноші, Звенигородки, Шполи, Христинівки та Монастирища.
“Пологове відділення не закривається, а оптимізується. До 1.04.2024 – працює як і працювали. Поки триватиме перехідний період (може і весь 2024, а, може й надалі), передбачений персонал на пологи та невідкладні стани. Штат акушерок і лікарів в основній структурі зберігається. Відділення буде працювати як гінекологічне. Все залежатиме від кількості пацієнток. Поки що вбачається тенденція до різкого зменшення надання послуг акушерсько-гінекологічним відділенням”, – йдеться в повідомлені.
Кількість пологів у КНП "Канівська багатопрофільна лікарня": 2020 рік – 194, 2021 рік – 195, 2022 рік – 193, 2023 рік – 147.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жіноча консультація у Південно-Західному районі Черкас змінила адресу
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Чудове пояснення ліквідації пологового відділення.Колись закривали аптеки в селах,державні стоматологічні кабінети,дитячі садочки та класи в школах,санаторії.Наразі лікарні.Це відбувається скрізь,а привід має чудову назву”оптимізація”.Тому й ростуть лікарські приватні кабінети як гриби після дощу.Допомоги нуль.А вартість послуг лише для багатих.
А в приватних кабінетах допомога теж халтурна, рідко, де зустрінеш гарного спеціаліста….зате гроші добрі беруть і ніякої відповідальності.