У Кам’янці відбувся День автентичного костюма

02 вересня 2019, 20:34

1 вересня в історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відбулося святкування Дня традиційного автентичного костюма. Уже впродовж кількох років це свято відзначається у першу неділю вересня. Започаткували його на заході України за ініціативою громадського об’єднання «Центр дослідження і відродження Волині».

Чимало зусиль для проведення акції доклав Український культурний фонд, фахівці з Музею Івана Гончара та модельне агентство «ART models», які стали співорганізаторами дійства. Вперше свято проходило у Рівному, за кілька років до акції приєдналась Львівська область, а цього року – й Черкащина, зокрема, Чигирин.

Відзначення Дня традиційного костюма має шляхетну мету. По-перше, відшукати і зберегти зразки автентичного (тобто справжнього, непідробного) народного одягу. По-друге, відродити традиції його виготовлення, а по-третє, навчити українців культури вжитку народного костюма.

Це свято покликане об’єднати музейних працівників, приватних колекціонерів, мистецтвознавців, етнографів, дизайнерів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, фотомитців задля того, щоб популяризувати і відродити автентичний костюм в Україні.Оскільки народне вбрання відображує духовність народу, його культуру, історію, традицій, гасло свята звучить так: «Відроджуємо автентичність – зміцнюємо ідентичність!»

Працівники Кам’янського історико-культурного заповідника підготували до Дня традиційного автентичного костюма кілька цікавих виставок. Перша з них – виставка народного костюма з фондів КДІКЗ та музею народного мистецтва села Райгород. На ній представлені кілька комплектів жіночого народного одягу та деякі окремі елементи жіночого й чоловічого вбрання, традиційного для нашої місцевості.Чудовим доповненням до виставки автентичного традиційного костюма стали роботи черкаської майстрині, справжньої чарівниці голки Наталії Некраси, яка продовжує стародавні традиції народної вишивки. Наталія Василівна передала для експонування кілька чоловічих сорочок та рушників. Особливою витонченістю та ажурністю зачаровує жіноча сорочка, вишита архаїчним способом «білим по білому». Глядачам майстриня розповіла про особливості вишивальних технік та орнаментів Черкащини.

Одне із центральних місць експозиції зайняв унікальний фотопроект «Уквітчана», присвячений традиційним весільним головним уборам українок. Цей проект – результат спільної творчості черкаських фотомайстринь Анни Криворотової, Катерини Друзь та працівників відділу етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею. 

За інформацією Кам’янської райдержадміністрації

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору