Оголені плечі та уквітчані голови: у Черкасах презентували оригінальну фотовиставку

15 червня 2019, 08:29

Показати, що вінок - це не щось застаріле, а модне, сучасне і варте того, щоб ним користуватися і сьогодні. Таку мету ставили перед собою черкаські майстрині Катерина Друзь та Анна Криворотова. Над виставкою з красивою назвою "Уквітчана" вони працювали трохи менше року.

Виставка складається із 15 світлин, на яких - одягнені у віночки дівчата. Майстрині робили їх власноруч. Кажуть, ставили собі за мету поєднати традиції і сучасність.

- Віночки виготовляли по-різному - деякі за три тижні, деякі - по два місяці, - каже Катерина Друзь. - Консультувалися з різних джерел - починаючи від Інтрнету і закінчуючи нашим краєзнавчим музеєм. До слова, дуже вдячні його спеціалістам, які нам неабияк допомогли.

Матеріали, кажуть дівчата, брали такі ж як використовували наші прабабусі. Додали трішки  і дизайнерського.

- У соцмержах часто лунала критика, мовляв, ми фотографуємо оголених дівчат. Насправді це не так. Моделей просто просили оголити плечі, - каже Катерина. - Ми навіть робили бекстейджі, аби люди бачили, що насправді ми нікого не роздягали.

Насправді, кажуть майстрині, вони просто хотіли акцентувати увагу на обличчях моделей, їхній вроді.

- Якщо подивитися, неважко помітити, що на світлинах - доволі сучасні дівчата. Деякі з них мають татуювання, пірсинг тощо. Таким чином ми хотіли, щоб ці вінки "влилися" у сучасне життя і щоб люди не думали, що це пережитки минулого. Їх і зараз можна з успіхом використовувати, наприклад, на фотосесіях і весіллях, - розповіла Анна Криворотова.

Цей проект - третій на рахунку дуету майстринь. Перший із них носив назву "Благословенні Богом українки", у якому вони хотіли показати, що жінка може носити після весілля, другий був присвячений  родинним стосункам, а третій присвятили дівчатам, які раніше квітчали себе лише до весілля.

- Уже не вперше дівчата запрошують мене взяти участь в їхньому проекті. Але кожного разу - це нові відчуття. Наче йдеш на перше побачення: хвилювання за результат у поєднанні з ейфорією від процесу, - розповідає Анна Турська, одна із моделей. На світлині вона - у вишуканому білому вінку. - Ще кілька років тому дівчину у вишиванці та віночку багато хто сприймав як учасницю художнього колективу, сьогодні ж такий образ все більше набуває ознак національного бренду. Це стильно і це красиво.

Гості виставки із захопленням розглядали фото та розпитували у майстринь про процес виготовлення віночків.

 

Коментарі

Вгору