У Кам’янці не буде централізованого опалення

28 травня 2022, 15:00

Централізованого опалення в місті Кам’янка не буде. Причина цієї ситуації - мала кількість абонентів, що користувалися опаленням, висока ціна на енергоносії та неможливість встановити тариф, який задовольнив би жителів багатоповерхівок та Кам'янське КП тепломереж, борги підприємства за спожитий природній газ. Тому керівництво громади розпочало працювати над варіантами по переведенню багатоповерхівок на індивідуальне опалення.

Нині прораховуються варіанти, як подати напругу у будинки, щоб система могла працювати. Проводяться розрахунки вартості для підведення силових кабелів від підстанцій до щитових у будинках. Паралельно з цим йдуть роботи по прорахунку потужності та вартості по заміні внутрішньо будинкової електромережі.

Нині на кожну квартиру за нормами споживання виділяється 3 кВт/год, для нормального функціонування електромереж з опаленням потрібно було б 5 кВт/год. Надати відповідні потужності має РЕМ згідно постанови НКРЕПКП № 475 від 17 березня 2021 р. Згідно цієї постанови, додаткові потужності мають надатися до 1 березня 2023 року, але через війну реалізація постанови може призупинитися.

Для багатьох мешканців багатоквартирних будинків актуальним є питання, за які кошти робити нове опалення. Для вирішення цієї проблеми була прийнята програма, за якою буде виділено 500 тис. грн. для підтримки населення. Нині напрацьовується алгоритм, як саме будуть надавати кошти на реалізацію програми по переведенню на індивідуальне опалення.

За повідомленням Кам'янської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору