У йорданському місті-побратимі Черкас з’явиться вулиця Шевченка

30 серпня 2017, 13:24

Фото: Про все

Сьогодні Черкаси відвідала делегація журналістів Хашимітського Королівства Йорданія на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом України в Йорданії Сергієм Паськом. У межах візиту, після відвідин Черкас, делегація планує побувати в селі Шевченкове, в Умані, а потім в Одесі.

Під час зустрічі із місцевою владою та ЗМІ, представники іноземної держави залишили позитивні відгуки щодо змін, які відбулись в Україні та в Черкасах. За їхніми словами, для Йорданії важлива економічна та культурна співпраця між двома країнами. Наприклад, одну з великих вулиць Мадаби, яке є містом-побратимом Черкас, планують назвати  іменем Тараса Шевченка. При цьому, його іменем вже названо вулицю в столиці Йорданії, де знаходиться посольство України. Сергій Пасько зауважив, що в Аммані створено парк йордансько-української дружби, в якому ростуть дерева з лісництва під Черкасами

Фото: Про все

Також посол запевнив, що буде організовано поїздку представників Черкас до міста Мадаба для активізації співпраці між цими містами та між Україною та Йорданією. Власне сам візит іноземних гостей присвячений тому, щоб розповісти йорданцям про Україну і Черкащину, і вже в наближчі дні відповідні сюжети та матеріали вийдуть  на Йорданському національному телебаченні та в інших ЗМІ.

Фото: Про все

Про важливість співпраці між двома містами зауважив один з гостей, письменник, історик Омар Армуті та запевнив, що вже з цього приводу мав розмову з губернатором Мадаби.

- Губернатор Мададби - це мій двоюрідний брат, і я вже розмовляв з им щодо співпраці з владою Черкас. Він зацікавлений в цьому, - зауважив іноземець.

Гості також охоче розповіли черкаським журналістам про особливості життя в Йорданії. Вони зазначили, що у країні наразі є великі проблеми з біженцями, які прибувають з навколишніх країн, де точиться війна. Хоча Йорданія не відрізняється особливим достатком, вона пишається своїми висококваліфікованими фахівцями та туристичними принадами, які відносяться до двох великих релігій світу - християнства та ісламу.

Окремо гості розповіли про взаємодію журналістів із світською та релігійною владою Йорданії. За їх запевненням, журналістам надано повну свободу слова і це гарантовано Королем Йорданії Абдаллою ІІ.

- Ми можемо писати відверто і, якщо бачимо неправильну поведінку керівників країни, ми публікуємо це спокійно. Свободу слова нам гарантовано Королем. У журналістів добрі стосунки з владою, - розповів репортер центрального телеканалу "Jordan TV" Ахід Ахмад Абдель Раззак Альдібей. - Не має тиску і з боку релігійних структур. У нас вільна країна і християни спокійно уживаються поряд з мусульманами. Жодних пересторог стосовно цього немає.

Разом із тим Омар Армуті додав, що при всьому цьому журналісти з повагою ставляться до керівника держави.

- Журналіст ніколи не напише поганого про Короля, - зазначив він.

Наприкінці зустрічі представники Черкас та йорданська делегація обмінялись пам'ятними подарунками.

Вгору