У художньому музеї відкрилась виставка творів Данила Нарбута з родинної колекції

05 квітня 2018, 16:45

У Черкаському обласному художньому музеї представлено нову виставку творів Данила Нарбута.

Народний художник України, лауреат Шевченківської премії Данило Георгійович Нарбут (1916-1998) – знакова для Черкас постать, український художник театру, живописець, син видатного художника-графіка Георгія Нарбута.

Його пензлю належать портрети гетьманів України та сподвижників Богдана Хмельницького, він автор таких значних живописних картин, як «Покрова Пресвятої Богородиці», «Вибори кошового», «Козак Мамай», «Страшний суд», серії полотен «Київська Русь», «Гетьмани України», «Полковники», «Черкаський базар», «Квіти України». На виставці представлені знакові роботи митця – філософсько-історичне полотно «Страшний суд» та «Холодний Яр».

Родзинками виставки є чуттєві і високохудожні твори «Мікеланджело» і «Троянда Грузії» (1980). Остання була емоційно особливо важлива для самого майстра, адже створена в пам'ять про народну художницю Грузії Єлену Ахвледіані (1901-1975). Експонуються ранні роботи Нарбута, створені у 1942-1947 рр. Кардинально відрізняються від звичної для черкасців живописної манери художника представлені графічні роботи, диптих «Мазепа» і «Дорошенко» (1942).

Вперше на огляд глядачів запропоновані роботи пейзажної тематики, створені Данилом Георгійовичем під час літнього сімейного відпочинку у Тубільцях на Черкащині, що занурюють у тепло і любов до рідного краю і близьких людей. У представлених на виставці творах митець постає в особливій харизмі, енергетиці спокою, родинної любові, людських взаємостосунків, відкриваючи глибину Художника і Людини.

Данила Георгійовича найближчі друзі і колеги називали Дідом. Світ сімейних цінностей розкривають роботи «Тиша», «Будяки» (1983) із підписом люблячого дідуся онуці Лесі.

Роботи для створення виставки надані онукою Данила Георгійовича Лесею Нарбут.

За повідомленням Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору