У Головківці місцевий священник і сільський голова не можуть поділити урожай з “нічийного” поля

02 вересня 2016, 16:40
Фото: Про все

Фото: Про все

Неоднозначна ситуація склалася в селі Головківка Чигиринського району. Там не поділили між собою цьогорічний урожай з "нічийного" поля місцевий священник - отець Ігор та сільська голова Галина Дарієнко.

Фото: Про все

Фото: Про все

Ця історія розпочалась ще у березні цього року, коли, настоятель місцевого храму Іонна Богослова УПЦ Ігор Коркоц при підтримці прихожан розпочав бурхливу діяльність по освоєнню прилеглого до Головківки поля, яке, за його словами, не оброблялось з періоду розвалу Радянського Союзу.

- Ми вирішили виростити зерно на нічийному полі - це близько 20 га, щоб продати зерно та на виручені кошти надати допомогу постраждалим в АТО - це і інваліди, і переселенці, і учасники бойових дій, - пояснює причини самозахоплення священник.

Фото: Про все

Фото: Про все

На зібрані за зиму громадою кошти поле було засіяне та оброблялось аж допоки не визрів врожай. Але тут, як стверджують священник та прихожани, в ситуацію втрутилась сільська голова, яка звернулась до відповідних органів про самозахоплення земель, що належать сільській громаді.

Усвідомлюючи незаконність самозахоплення земель настоятель подав документи на оформлення земельної ділянки під сільгоспвиробництво, проте, станом на сьогоднішній день питання залишається невирішеним.

- Це дійсно самозахват, ми і не відмовляємося від цього. Ми готові були сплатити відповідні штрафи за такі дії. Зараз оформлюємо документи, але процедура затяжна і її результати будуть лише в жовтні, - зазначив у коментарі «Про все» отець Ігор.

Фото: Про все

Фото: Про все

Нового розвитку конфлікт набув 1 вересня, коли невідома вантажівка намагалась з Головківського току вивезти збіжжя, що знаходилось там на зберіганні. Прихожани  вже завантажену зерном автівку заблокували та викликали оперативно-слідчу группу Чигиринського РВ НП.

DSC_3405

Фото "Про все".

Сам отець Ігор, який цього дня брав участь у першовересневих урочистостях у Черкасах, одразу прибув до села та намагався встановити у водія його повноваження та вимагав документи на вивіз.

Фото: Про все

Фото: Про все

Пізніше до току приїхав  директор фірми Обласний торговий дім «ЧеркасиАгро»  Руслан Булах, який повідомив, що вантажівка належить його організації.

- До мене звернулась голова сільради про те, що нею разом із податковою було виявлено поле, засіяне зерном. Вони звернулись до Держгеокадастру Черкаської області і встановили, що на цю ділянку немає договору оренди. Після цього сільська рада прийняла посіви на безбалансовий рахунок і передала нам на реалізацію. Ми молотили це зерно. Але з’явився батюшка, і ми вирішили до встановлення обставин залишити зерно на току під відповідальне зберігання настоятеля, - пояснив у коментарі «Про все» підприємець.

Фото: Про все

Фото: Про все

Поспілкувавшись з учасниками конфлікту, «Про все» вирішило також взнати точку зору Галини Дарієнко, проте на телефонні дзвінки вона не відповідала, ані в сільраді, ані на власному подвір'ї  її не було.

Тож поки що конфлікт залишається у підвішеному стані. Зерно продовжує псуватись на току, а не зібрана частина урожаю заростає на полі бур’яном.

Фото: Про все

Фото: Про все

Поділитись

Коментарі

Орест сказав:

Людина працює не тільки на ниві духовній, але взявся піклуватись про ближніх і в матеріальному плані.

Киев сказав:

Если бы Люди на самом деле знали, какой это Батюшка с большой буквы, скольким людям он помог и помогает не смотря ни на что и нам в том числе, сильным трудом ему достается все. Очень жаль и больно, что нашему народу легко так все растоптать

Николаев сказав:

Да, согласны, очень хороший Батюшка. Своими силами и средствами отстраивает обитель, помогает Детскому Дому и вообще помогает очень многим людям. Голове Сель Рады надо брать пример и навести порядок в селе, разруха полная. Бывшие жители с. Головкивка.

Вгору