У гідрометцентрі розповіли, якої погоди черкащанам очікувати в квітні

01 квітня 2019, 14:44

У гідрометцентрі розповіли, якої погоди черкащанам очікувати в квітні

Березень на Черкащині видався на 4º теплішим за кліматичну норму. А вчора був найтепліший день з початку року, вдень повітря прогрівалося до 21º тепла. Хоча температурний рекорд в цей день був зафіксований у далекому 1975 році і становить +23º.

Перший день квітня ще порадує нас теплом. Надалі погоду регіону формуватиме антициклон з північного-сходу, який транспортуватиме в область більш холодне повітря в супроводі посиленого вітру. У денні години, завдяки сонцю, температура підвищуватиметься до 7-12º тепла, а вночі слабкі морози 1-3º. Ефективних опадів до кінця тижня не чекаємо.

В кінці тижня середземноморський циклон принесе на Черкащину потепління. Саме у період з 6 по 10 квітня можна розраховувати на перехід середньодобової температури повітря через +8º, з яким пов’язується завершення опалювального періоду. Однак чергове похолодання на початку другої декади квітня вимагатиме продовження опалення закладів соціальної інфраструктури, а особливо дитячих садочків та лікарень.

Тепла, вітряна погода та відсутність ефективних опадів спровокували ранній початок пожежонебезпечного періоду в області. Саме тому не слід спалювати суху рослинність на присадибних ділянках, уздовж доріг та лісосмуг. Продукти горіння забруднюють повітря на величезних територіях та шкодять здоров'ю людей і навколишньому природному середовищу.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Читайте також: Весна прийшла на Черкащину на місяць раніше.

Поділитись

Коментарі

Вгору