У Генштабі прокоментували скарги черкащанина на жахливі умови в АТО

12 січня 2017, 22:57

503304Уже третій рік поспіль бійці час від часу нарікають на неналежне фінансування чи забезпечення їхніх військових частин. Зокрема, днями поскаржився у мережі на відсутність елементарних умов для ведення служби солдат Збройних Сил зі Звенигородки Єгор Кравчук. За словами солдата, у них дійшло до того, що бійці не миються по два-три тижні, а газовий примус для розігрівання та приготування їжі у них є тільки завдяки волонтерам. У таких кричущих випадках радник начальника Генерального штабу Збройних Сил України Альона Вербицька наполегливо рекомендує звертатися до неї, пише vikka.ua.

"Усі військові частини забезпечуються в однаковій мірі. Якщо один підрозділ потребує найнеобхіднішого, це може свідчити про те, що керівник цього підрозділу, який відповідає за забезпечення недопрацьовує. Він може не писати заявку до Штабу свідомо чи просто через незнання, або ж йому лінь. Часто не хочуть відповідати за майно, якщо воно день дінеться", – пояснює радник начальника Генштабу.

У той же час вона додає: дуже важко довести факт корупції у військових частинах, коли забезпеченням бійців паралельно займаються і волонтери.

"До прикладу, на автомобіль потрібні чотири колеса. На них роблять заявку до Штабу і в той же час просять волонтерів привезти. На частину перераховують кошти на придбання колес, а командир просто купує квитанцію про придбання товару. У той же час колеса привозять волонтери і передають їх без будь-яких актів. І коли приїжджає комісія, їм показують чотири колеса, на які нібито витратили кошти держави", – розповідає Альона Вербицька.

Тому в усіх випадках, коли бійці відчувають, що вони недоотримують у забезпеченні належних умов, Альона Вербицька радить звертатися до неї. Якщо ж вони мають певні перестороги та побоювання, за них можуть написати звернення волонтери, які в курсі справи.

Звернення потрібно оформлювати таким чином: у шапці вказати, кому (раднику начальника Генерального штабу Збройних Сил України Вербицькій А. М.) та від кого (ПІБ та контактний номер телефону заявника). Саме звернення пишеться у довільній формі, також додаються документи, якщо такі є. Також вказується згода, якщо дається згода на обробку персональних даних. Це звернення потрібно підписати, відсканувати та надіслати на адресу: verbytskaalona@gmail.com.

Коментарі

Вгору