У «Дирекції парків» порахували збитки від черкаських вандалів (фото)

20 грудня 2014, 16:29

10850743_728679217228891_1424061476_n-660x350

Упродовж останніх років КП «Дирекція парків» постійно потерпає від несвідомих жителів. Вони нівечать лави, кашпо та сміттєві урни, ламають, зривають та викопують насадження. У грудні вандали відразу навідалися до кількох міських парків, пошкодивши майно на більше як 5 тисяч гривень.

Про це повідомляє прес-служба КП "Дирекція парків".

- Не можна сказати, що цих випадків побільшало, – говорить начальник виробництва підприємства Олександр Добровольський, який працює тут 4 роки. – Але їх кількість і не зменшилася. Нам багато часу й коштів необхідно для того, аби відновити інфраструктуру. Ось нещодавно вандали пошкодили один із ліхтарів на пірсі – зірвали «чайку», верхню частину конструкції. Наразі тут же, в воді знаходяться близько 10 сміттєвих урн. Більшість правопорушень скоюють у нічний час доби, коли немає контролю громадськості.

Нещодавно вночі група молодиків побила вазони для квітів, пошкодила місток у парку «Перемога».

Черкаські парки та сквери охороняють 20 охоронців. Нині вони працюють на основних об’єктах – у парках Ювілейному, Дитячому, Хіміків, «Перемога», «Казка», а також у скверах біля обласної ради та «Юність». У зимовий період кількість охоронців збільшується до 28, бо посилена увага до скверу «Юність», який взимку прикрашають світлодіодні конструкції та новорічні гірлянди.

Щодо останніх, то такими вогниками торік прикрасили міст закоханих у парку Ювілейному, проте,вже за кілька днів їх пошкодили, лампочки викрутили й побили. Цьогоріч вона не задіяна.

Так, сьогодні з 7 лав на набережнійз 14 пошкодили вандалами. Відірвали дошки ти потрощили корпус лав, левову частку сміттєвих урн погнули. В жахливому стані тут перебувають інформаційні таблички та металеві ворота, які ведуть до води. Попри небезпеку, люди їх весь час відкривають, тож конструкцію доводиться ремонтувати, виконувати зварювальні роботи, замінювати замки.

В Ювілейному парку знищена інформаційна карта, викрадені вказівники напрямку до основних місць відпочинку, встановлені для зручності відвідувачів свого часу, двічі відірвані таблички на кам’яних скульптурах, роздерта на шмаття інформаційна тумба з рекламою «Дирекції парків.

- Серед останніх «подвигів» вандалів – руйнування скульптур на галявині дитячого атракціону в Ювілейному парку. Дуже прикро, що є особи, які бездумно нівечать те, що приносить малечі задоволення, - додає директор КП «Дирекція парків» Микола Бондаренко. –Як показує практика, звернення до правоохоронців результату не дають. Жоден зловмисник за час існування комунального підприємства, який «відмітився» в парку, навіть якщо й був затриманий, не покараний. Я стурбований такою ситуацією, тож надіслав депутатський запит міському голові Сергію Одаричута начальнику УМВС України в Черкаській області Владиславу Пустовару з проханням ужити додаткових заходів для забезпечення порядку в парках та скверах.

Крім того, в КП «Дирекція парків» розглядають можливість співпраці з громадськими формуваннями, які б допомагали моніторити ситуацію в паркових зонах. Наразі на підприємстві порахували, що в поточному році вандали завдали збитків на понад 100 тис грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору