У Думанцях незаконно видобували глину

07 жовтня 2015, 10:28
Фото: ltava.poltava.ua

Фото: ltava.poltava.ua

Незаконний видобуток глини зафіксували громадьскі активісти поблизу села Думанці на Черкащині. Декілька років поспіль із кар'єру безперешкодно Камазами вивозили корисні копалини. Нині відкрите кримінальне провадження, та чи покарають винних - не відомо, інформує ЧСН.

Два тижні тому черкаські громадські активісти зафіксували незаконний видобуток глини поблизу села Думанці. Робітники навіть не приховували звідки вивозять будматеріал.

Документів на розробку і вивезення надр землі ні активістам, ні правоохоронцям, які прибули на місце пригоди не показали. Місцеві скаржаться – вивозять глину звідти не перший рік, та зарадити тому селяни не можуть.

Нині на кар’єрі тихо – немає ні техніки, ні робітників. Та чи надовго таке затишшя, громадські активісти не впевнені. Мовляв, обсяги видобутку тут були космічні, як і сума завданих державі збитків.

На заводі із виготовлення цегли бачимо чималі склади із готовою продукцією. Поспілкуватись із власником підприємства не вдалось. До журналістів вийшов лише начальник охорони.

Нині правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку корисних копалин. Та чи притягнуть когось до відповідальності поки що невідомо, адже техніку із глиною із місця пригоди довелось відпустити. Усе через недосконалість нашого законодавства, кажуть в прокуратурі.

Частину величезної гори спритні ділки вже зруйнували та вивезли. Тим часом активісти запевняють – працювати тут незаконно більше не дозволять нікому.

Коментарі

Вгору