У Дубіївському лісництві працює унікальний протипожежний трактор

13 червня 2014, 14:04

Потужний протипожежний трактор із системою самозволоження працює в лісопожежній станції Дубіївського лісництва Черкаського лісгоспу. Це не нова техніка, але від неї лісівники не відмовляться нізащо. Бо таких тракторів лише два на всю Україну, інформує "Рідна Черкащина".

- Він бере велику кількість води, скрізь проїжджає й ефективно гасить пожежі будь-якої складності, – пояснює лісничий Віктор Максимчук.

Трактор перевозить 11 тонн води: одну в своїй ємності і ще 10 тонн – у причепній бочці. Завдяки цьому він здатний швидко локалізувати великі пожежі. Щоб захистити сам трактор від вогню, на ньому встановлена система зволоження. Цього року він уже відкрив сезон – ліквідував загорання.

Таким чином, техніка може прориватися навіть у найскладніші осередки загорянь. Але й це ще не все. Трактор не лише гасить пожежу, але й одночасно створює мінералізовану смугу, що запобігає поширенню низової пожежі. Для цього передбачений двовідвальний плуг. Він також може використовуватися і для очищення шляху перед трактором від завалів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору