У Держекоінспекції кажуть, що досліджують Золотоношку двічі на тиждень і сподіваються на краще

19 березня 2014, 14:36

За останні роки, внаслідок зростання забруднення річок стоками промислових підприємств, підприємств комунального господарства та сільськогосподарськими стоками показники якості води в малих річках помітно знизились. Особливу увагу Держекоінспекція у Черкаській області приділяє питанню забруднення не лише р. Дніпро, а й таких річок як Рось, Тясмин, Золотоношка, Гнилий та Гірський Тікич. Найпроблемнішою є ситуація по стану річки Золотоношка. Слід відзначити, що протягом останніх років існує складна екологічна ситуація на цій річці, що викликана незадовільною роботою очисних споруд м. Золотоноша Черкаської області, які обслуговуються Золотоніським КП «Міський водоканал».

Про це повідомляє прес-служба Держекоінспекції у Черкаській області.

Нагадаємо, вчора портал "ПроВсе" писав про те, що у Золотоношці загинула риба і все живе.

Натомість у Держекоінспекції в області кажуть, що обладнання очисних споруд застаріле, технологія очистки не витримується, внаслідок чого до річок Суха Згарь та Золотоношка потрапляють недостатньо очищені стічні води. Неефективна робота очисних споруд м. Золотоноші призводить час від часу до знищення водних живих ресурсів в р. Золотоношка. Постійно гниюча білкова маса не лише викликає нудотний запах, а й сприяє розвитку умов для виникнення епідемій. Будь-які прояви вищевказаних негативних явищ нами відразу фіксуються та вживаються заходи по їх усуненню.

Розуміючи стабільно складну ситуацію, спеціалістами Держекоінспекції регулярно, двічі на тиждень беруться аналізи в різних місцях даної річки, проводяться лабораторні дослідження на хімічний склад. П'ять найбільших підприємств-забруднювачів Золотоніського району було зобов'язано побудувати локальні очисні споруди. Відповідно на вимогу відреаговано, а саме: на даний час введені в експлуатацію три очисні споруди, інші дві -добудовуються.

Проблема стану р. Золотоношка знаходиться на постійному контролі Держекоінспекції у Черкаській області, регулярно проводяться перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства КП "Міський водоканал" м. Золотоноша та інших суб'єктів, які здійснюють скид в р. Золотоношка. В лютому 2014 року проведено позапланову перевірку, відібрано проби. Як результат - зафіксовано порушення, видані розпорядчі документи, відповідальних посадових осіб притягнуто до відповідальності.

До позитивних зрушень слід віднести те, що на реконструкцію очисних споруд м. Золотоноша спрямовано 10441 тис. грн. Тому маємо надію на покращення ситуації.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору