У День Святого Валентина черкащанку привітали з присвоєнням почесного звання “Мати-героїня”

14 лютого 2014, 21:20

За сумлінне та відповідальне материнство у 2013 році почесне звання України «Мати-героїня» було присвоєно 6-м багатодітним матерям Черкас. Поміж  них і Марія Соколюк, яка виховала п’ятеро дітей (2 сини та 3 дочки) в дусі поваги до людей, любові до Вітчизни. А нагорода «знайшла» Марію Федосіївну саме сьогодні – в День Святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих). І це символічно! Бо не дивлячись на її вік Марія Федосіївна продовжує займатись вихованням підростаючого покоління – днями прибула з Києва, де доглядає свого внука.

Про це інформує прес-служба Черкаської міськради.

28 березня нинішнього року Марія Соколюк відзначатиме своє 70-річчя. Вона народилася у Тубільцях Черкаського району. Після закінчення навчання в школі розпочала свій трудовий шлях: працювала підсобним працівником, офіціанткою, санітаркою в поліклініці, ткачихою, слюсарем. За час своєї трудової діяльності неодноразово нагороджувалась грамотами та грошовими преміями. За багаторічну та добросовісну працю має медаль «Ветеран праці».

Вшанувати Марію Федосіївну зібралися керівники структурних підрозділів управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради на чолі з його керівником Валентиною Литвинович.

За дорученням секретаря Черкаської міської ради Віктора Білоусова  вручив нагороди Матері, Героїні, від імені Президента України Віктора Януковича, директор департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Володимир Коцюруба.

Від імені міської ради та себе особисто він щиро привітав Марію Федосіївну, подякував їй за материнський подвиг, побажав міцного здоров’я, родинного затишку, тепла та довгих років життя!
Не кожен громадянин нашої країни зважиться мати п’ятьох і більше дітей. Але ті, хто їх має, попри нелегкі будні, вбачають у дітях своє натхнення і відраду, велику радість, яка пов’язана з багатьма клопотами, і підтримку.
Марія Соколюк щиро раділа високій нагороді та дякувала всім за привітання. А ще, звертаючись до молодих черкащанок, закликала: «Народжуйте, адже бути мамою – це справжнє щастя!».
Довідково:
В Україні материнство завжди вшановувалось. Та й сьогодні воно також заохочується і охороняється державою. Підтримка української родини, жінки-матері, виховання поваги до сімейних цінностей та відповідального ставлення до батьківства – усе це пріоритет державної сімейної політики.
Законом України «Про державні нагороди України» від 16.03.2000          № 1549-ІІІ http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1549-14(натисніть праву кнопку мишки та відкрийте гіперпосилання) встановлене почесне звання «Мати-героїня».

Згідно з Положенням про почесні звання України (натисніть праву кнопку мишки та відкрийте гіперпосилання), затвердженим Указом Президента України від 29.06.2001 № 476/2001, почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
Поділитись

Коментарі

Вгору